5.00
(2)
Wysyłka w 24h
Dostawa za 0 zł
Kwota darmowej dostawy jest uzależniona od rodzaju produktów i metody dostawy.
Sprawdź szczegóły
tutaj.
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Nomigren to produkt leczniczy, który należy do grupy leków zwanych selektywnymi agonistami receptora serotoninowego.
Substancją czynną leku jest almotryptan.
1 tabletka zawiera 12,5 mg almotryptanu (w postaci almotryptanu jabłczanu).
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K29-32, sodu stearylofumaran, otoczka: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400, wosk Carnauba.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka to jedna tabletka. Tabletkę należy przyjąć najwcześniej jak to możliwe po wystąpieniu napadu migreny. Jeśli u pacjenta wystąpi kolejny napad migreny w ciągu 24 godzin, można przyjąć drugą tabletkę w dawce 12,5 mg pod warunkiem zachowania przynajmniej 2-godzinnej przerwy pomiędzy przyjęciem pierwszej i drugiej tabletki.
Substancja czynna almotryptan wiąże się z receptorami serotoniny w naczyniach krwionośnych w mózgu powodując ich zwężenie, co prowadzi do zmniejszenia reakcji zapalnej związanej z migreną.
Lek Nomigren stosowany jest w doraźnym leczeniu bólu głowy w ostrych napadach migreny z aurą lub bez aury.
W profilaktyce migreny.
Jeśli pacjent ma uczulenie na almotryptan lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek występowała choroba, która ograniczała dopływ krwi do serca, taka jak: zawał serca, dusznica bolesna, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej występujący zwykle podczas aktywności lub stresu.
Jeśli pacjent przebył udar mózgu lub wystąpiło u niego zmniejszenie przepływu krwi do mózgu.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 10 osób): zawroty głowy, senność, zmęczenie, nudności i wymioty.
Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 100 osób): uczucie mrowienia, kłucia lub drętwienia, ból głowy, uczucie dzwonienia, szumu lub strzykania w uszach, nierówne bicie serca, uczucie ściskania w gardle, biegunka, niestrawność, suchość w ustach, ból mięśni, ból kości, ból w klatce piersiowej.
Bardzo rzadkie występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1 na 10000 osób): skurcz naczyń krwionośnych w sercu, atak serca, przyspieszona akcja serca.
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): napad padaczkowy, zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie, skurcz naczyń krwionośnych jelit, który może prowadzić do uszkodzenia jelit.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania.
W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.
Jeśli postać migreny nie została rozpoznana. Leku nie należy stosować w leczeniu migreny podstawnej, hemiplegicznej, oftalmoplegicznej.
Jeśli pacjent ma uczulenie na leki przeciwbakteryjne, przede wszystkim leki stosowane w leczeniu zakażeń dróg moczowych.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak inhibitory monoaminooksydazy, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, jeśli pacjent przyjmuje produkty zawierające ziele dziurawca, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Dostępne są jedynie ograniczone dane dotyczące zastosowania almotryptanu u kobiet w ciąży. Leku Nomigren nie należy stosować w okresie ciąży, chyba, że zostanie zalecony przed lekarza, który dokładnie rozważy korzyści i ryzyka.
Należy zachować ostrożność podczas stosowania tego leku w okresie karmienia piersią. Pacjentka powinna unikać karmienia piersią przez 24 godziny po przyjęciu tego leku.
leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Nomigren może powodować senność. Podczas stosowania tego leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać żadnych narzędzi lub maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Migrena nie jest zwykłym bólem głowy. Mając świadomość, na czym polega migrena i jakie są jej przyczyny, łatwiej zrozumieć, że wymaga wdrożenia odpowiedniego postępowania terapeutycznego - zarówno z udziałem leków, jak i niefarmakologicznych metod profilaktyki.
W leczeniu migreny można korzystać z tradycyjnych preparatów przeciwbólowych na bazie paracetamolu lub ibuprofenu czy innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ale znacznie wyższą skuteczność wykazują substancje z grupy tryptanów, na przykład almotryptan, stanowiący główny składnik czynny tabletek Nomigren. Wiążąc się z receptorami serotoniny, zwęża naczynia krwionośne, co sprzyja redukcji stanu zapalnego. Leczenie występującego napadu migreny ma największą skuteczność właśnie po wdrożeniu tryptanów.
Częściowo objawy migreny można złagodzić bez sięgania po leki. Na naszym blogu przeczytasz, jak nie dać się migrenie, ograniczając ilość spożywanej kofeiny, zmieniając nawyki żywieniowe, dbając o odpowiednią porcję ruchu i zdrowy sen, stosując zimne okłady oraz eliminując nadmiar źródeł światła, a także wykorzystując techniki wspomagające pozytywne myślenie.
Najczęściej doraźne leczenie bólu głowy wymaga jednak sięgnięcia po farmaceutyki. Dobrze sprawdza się lek przeciwmigrenowy Nomigren. Jego główna substancja czynna, czyli almotryptan, nie tylko niweluje ból głowy, ale również redukuje inne symptomy epizodu migrenowego. Znacząco zmniejsza uczucie nudności i objawy nadwrażliwości na głośne dźwięki czy intensywne światło. Nomigren wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu dwóch typów migreny: zarówno z tak zwaną aurą, jak i bez aury.
Stosowanie Nomigrenu - jak wszystkich tabletek na ból głowy i migrenę - wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Zazwyczaj są one łagodne i krótkotrwałe.
Najczęściej u pacjentów leczonych tryptanami obserwuje się uczucie zmęczenia, zawroty głowy i nudności. Niekiedy występuje też wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca. Rzadko zażywaniu leku Nomigren mogą towarzyszyć parestezje, bóle kostne, szumy uszne, suchość w obrębie jamy ustnej i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.
Ponieważ Nomigren tabletki na migrenę mogą wpływać na układ sercowo-naczyniowy, ich stosowanie jest przeciwwskazane u pacjentów po przebytym udarze, zawale mięśnia sercowego lub z chorobą wieńcową. Preparatu bezwzględnie nie mogą też zażywać osoby uczulone na almotryptan czy którykolwiek ze składników leku.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl