Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

product-image
Opokan 7,5mg 10 tabletek
6.16 zł

Opokan 7,5mg 10 tabletek


5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Aflofarm

ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Pojemność
10szt.
Postać

Wysyłka w 24h

minus

ilość

plus
6.16 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy

Opis

Opokan - to produkt leczniczy należący do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Skład

Substancją czynną leku jest meloksykam.

1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, sodu cytrynian, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę.

Osoby w podeszłym wieku: 1 tabletka na dobę. 

Działanie

Lek Opokan ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Produkt leczniczy Opokan stosuje się w bólach kostno-stawowych i mięśniowych, w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.

Kiedy nie przyjmować leku Opokan

Jeśli pacjent ma uczulenie na meloksykam lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli podczas przyjmowania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub kwasu acetylosalicylowego (aspiryna) wystąpiły: świszczący oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszność (astma), wysypka skórna (pokrzywka) niedrożność nosa z powodu obrzęku błony śluzowej nosa (polipy nosa), nagły obrzęk skóry lub błon śluzowych, taki jak obrzęk wokół oczu, twarzy, warg, jamy ustnej lub gardła.
Jeśli pacjent ma ciężkie zaburzenia czynności wątroby.
Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca.
U kobiet w III trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać stosowanie leku Opokan i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w przypadku wystąpienia: jakichkolwiek reakcji alergicznych (nadwrażliwości), które mogą objawiać się w następujący sposób: reakcje skórne, takie jak swędzenie, łuszczenie się skóry, obrzęk skóry lub błon śluzowych, zapalenie wątroby.

Bardzo często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób): zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak niestrawność, nudności i wymioty, ból brzucha, zaparcia, wzdęcia, luźne stolce.

Często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): bóle głowy.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 osób): zawroty głowy (uczucie pustki w głowie), zawroty głowy lub uczucie wirowania, senność, wzrost ciśnienia krwi, zaczerwienienie twarzy.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 osób): zaburzenia nastroju, koszmary senne, dzwonienie w uszach, uczucie bicia serca, zapalenie przełyku, zaburzenia widzenia.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10000 osób): skórne reakcje pęcherzowe i rumień wielopostaciowy, zapalenie wątroby, ostra niewydolność nerek, perforacja ściany jelita.

Częstość nieznana działań niepożądanych (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): stan splątania, duszność i reakcje skórne, niewydolność serca, zapalenie trzustki, niepłodność u kobiet. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Opokan należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
Jeśli u pacjenta wystąpiła nagła reakcja uczuleniowa, występująca do 20 minut od zastosowania leków.
Jeśli pacjent ma chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub zapalenie błony śluzowej przełyku lub żołądka.
Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować leku Opokan jednocześnie z następującymi lekami: inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym salicylany (np. kwas acetylosalicylowy w dawce jednorazowej 500 mg i dobowej 3000 mg), jednoczesne stosowanie z lekiem Opokan może zwiększyć ryzyko owrzodzeń i krwawień z przewodu pokarmowego, leki moczopędne (zwiększające wytwarzanie moczu, np. furosemid), jednoczesne stosowanie z lekiem Opokan może powodować u pacjentów odwodnionych ciężką niewydolność nerek.
Pacjenci otrzymujący jednocześnie lek Opokan i leki moczopędne powinni otrzymywać dużo płynów (do picia i (lub) podawanych dożylnie w kroplówkach). Przed rozpoczęciem leczenia lekarz zbada pracę nerek, leki przeciwzakrzepowe stosowane doustnie lub pozajelitowo (stosowane w zapobieganiu powstawania skrzepów krwi), jednoczesne stosowanie z lekiem Opokan może nasilić krwawienie, leki trombolityczne i przeciwpłytkowe (leki, które rozpuszczają zakrzepy krwi), leki obniżające ciśnienie krwi: oinhibitory konwertazy angiotensyny (np. kaptopryl, enalapryl), oantagoniści receptora angiotensyny II typu AT1 (tzw. sartany), oleki beta–adrenolityczne.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku Opokan, jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży, gdyż może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną komplikacji podczas porodu. 

Lek Opokan nie jest zalecany u kobiet karmiących piersią. Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Opokan może niekorzystnie wpływać na płodność kobiet i utrudniać zajście w ciążę. Nie stosować u kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę lub które poddawane są badaniom w związku z niepłodnością.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku Opokan u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak: zawroty głowy, zaburzenia widzenia, w tym niewyraźne widzenie, senność lub inne zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Produkt leczniczy Opokan stosuje się w bólach kostno-stawowych i mięśniowych, w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.

Działanie

Lek Opokan ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Kluczowy składnik

ocena ocena ocena ocena ocena
Magda
W przypadku bólu pleców opokan jest niezawodny. Preparat ten od dawna kupuję dla mojego męża i zawsze mu pomaga. Opokan tabletki działają nie tylko przeciwbólowo, ale również przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Warto więc mieć ten lek w swojej domowej apteczce! Tak jak zaleca ulotka można łykać 1 tabl. opokan dziennie, nie dłużej niż przez 7 dni. Polecam!

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem