Wysyłka w 24h
Dostawa za 0 zł
Kwota darmowej dostawy jest uzależniona od rodzaju produktów i metody dostawy.
Sprawdź szczegóły
tutaj.
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Paduden Express Forte 20 kapsułek miękkich to produkt leczniczy zmniejszając ból i gorączkę
Substancją czynną leku Paduden Express Forte jest ibuprofen. Każda kapsułka miękka zawiera 200 mg ibuprofenu.
Pozostałe składniki to: Rdzeń kapsułki: makrogol 600, potasu wodorotlenek, krzemionka koloidalna bezwodna i woda oczyszczona. Otoczka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony (E 420), tartrazyna (E 102) i triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (młodzież o masie ciała powyżej 40 kg): Dawka początkowa: jedna lub dwie kapsułki (200 mg) popijane wodą. W razie potrzeby można przyjąć dodatkowe dawki w postaci jednej albo dwóch kapsułek (200 mg), ale nie należy przekraczać łącznej dawki 6 kapsułek w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien wynosić nie mniej niż cztery godziny w przypadku dawki 200 mg. Pacjenci w wieku powyżej 65 lat: lekarz powinien ustalić odpowiednie dawkowanie, ponieważ może być konieczne zmniejszenie zazwyczaj stosowanej dawki.
Substancją czynną leku jest ibuprofen, który działa, zmniejszając ból i gorączkę.
Lek jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat w celu łagodzenia objawów w postaci bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym, takich jak ból głowy, ból zębów, ból miesiączkowy, ból mięśni (przykurcze) lub ból pleców (ból okolicy lędźwiowej) jak również w stanach gorączkowych i gorączce oraz bólu po szczepieniu
Jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) (np. kwas acetylosalicylowy, naproksen itp.) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli u pacjenta wystąpiło kiedykolwiek owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego. Jeśli u pacjenta występują krwawe wymioty. Jeśli pacjent cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Jeśli u pacjenta występują smoliste stolce lub krwawe biegunki. Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby lub nerek. Jeśli u pacjenta występuje krwawienie, zaburzenia krzepnięcia krwi lub pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe (stosowane w celu „rozrzedzenia” krwi). W przypadku konieczności stosowania leków przeciwzakrzepowych w tym samym czasie lekarz zleci badania krzepliwości krwi. Jeśli u pacjenta występują poważne problemy z sercem. Jeśli pacjentka jest w trzecim trymestrze ciąży.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane(mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 osób) to: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga, ból brzucha i nudności, niestrawność, biegunka, wymioty, wzdęcia (gazy), zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i (lub) z jelit, mogące w wyjątkowych przypadkach powodować niedokrwistość (anemię). Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 osób) to: wrzody trawienne, perforacja lub krwawienie, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z owrzodzeniem, nasilenie objawów istniejącej choroby jelit (zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna), zapalenie żołądka; zaburzenia widzenia; różne wysypki skórne; reakcje nadwrażliwości z pokrzywką i świądem. Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 1 000 osób) to: szum w uszach (dzwonienie w uszach); podwyższone stężenie mocznika we krwi, ból w bokach i (lub) ból brzucha, krew w moczu i gorączka, które mogą być objawem uszkodzenia nerek (martwica brodawek nerkowych); zmniejszenie stężenia hemoglobiny. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób): zapalenie przełyku, zapalenie trzustki i powstawanie przeponowego zwężenia światła jelita; niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego i obrzęk twarzy i rąk; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk i mętny mocz (zespół nerczycowy), zapalna choroba nerek (śródmiąższowe zapalenie nerek), które może doprowadzić do ostrej niewydolności nerek. Jeśli wystąpi jeden z opisanych powyżej objawów, należy przerwać stosowanie leku Paduden Express i natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą to być pierwsze objawy uszkodzenia nerek lub niewydolności nerek; reakcje psychotyczne, depresja; wysokie ciśnienie krwi, zapalenie naczyń; kołatanie serca. Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reaktywność układu oddechowego obejmująca astmę, skurcz oskrzeli lub duszność; może wystąpić ciężka reakcja skórna, znana jako zespół DRESS. Do objawów zespołu DRESS należą: wysypka skórna, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek); czerwona, łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra i uogólniona osutka krostkowa, AGEP). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku Paduden Express i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną; skóra staje się wrażliwa na światło; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie i zmęczenie.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Lek Paduden Express może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie leku Paduden Express. Na przykład: leki przeciwzakrzepowe (np. zapobiegające powstawaniu zakrzepów (rozrzedzające krew), np. kwas acetylosalicylowy (aspiryna), warfaryna, tyklopidyna); leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak kaptopryl, leki beta-adrenolityczne, takie jak atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan); leki przeciwpłytkowe (zapobiegające tworzeniu się zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych), takie jak tyklopidyna lub aspiryna (kwas acetylosalicylowy); inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak aspiryna; glikokortykosteroidy, takie jak kortyzon i prednizolon; selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w depresji); lit (stosowany w leczeniu depresji);
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
W pierwszym i drugim trymestrze ciąży nie należy stosować ibuprofenu, chyba że jest to wyraźnie konieczne, ponieważ stosowanie leku może zwiększać ryzyko występowania wad rozwojowych lub poronienia. W takich przypadkach należy stosować najniższą dawkę przez jak najkrótszy czas. Stosowanie leku jest przeciwwskazane w trzecim trymestrze ciąży. Nie należy przyjmować ibuprofenu, jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży, ponieważ może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną komplikacji podczas porodu.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Dla kogo
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Wiek
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl