Tydzień z marką Nature Pharm.  SPRAWDŹ ➡️

Pojemniki na kał

Znaleziono produktów: 5

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Pojemniki na kał

(5)

-

Przed Tobą badanie kału do sanepidu, rutynowe badania pod kątem kontroli zdrowia, a może zlecone dla dokładnej diagnostyki przez niepokojące objawy? Przed badaniem potrzebujesz przede wszystkim jednej rzeczy – musisz nabyć pojemnik na kał, w którym przyniesiesz próbkę do przychodni czy laboratorium. W Wapteka.pl znajdziesz jałowe pojemniki do badania kału, które znacznie ułatwią Ci całe zadanie.

Pojemnik na kał – ważny element w diagnostyce laboratoryjnej

Testy na helicobacter pyloritest na krew utajoną w kale, diagnostyka problemów żołądkowych czy trudności z trawieniem – wszystko to może być zaleceniem do wykonania badań kału, które są w stanie dostarczyć lekarzom wielu cennych informacji o stanie zdrowia pacjenta. Żeby jednak badanie było wiarygodne, a próbka dotarła do laboratorium w stanie, który pozwala na jej właściwe przebadanie, potrzebny jest odpowiedni pojemnik na kał do badania. W wielu przypadkach powinien on być jałowy, żeby próbka kału nie została zanieczyszczona bakteriami z pojemnika, które mogłyby wpłynąć na wyniki. W Wapteka.pl dostępne pojemniki często zawierają małą łopatkę, która dodatkowo ułatwi Ci wygodne i higieniczne pobranie próbki.

Jak pobrać kał do badania? Praktyczne wskazówki i zalecenia

Nie potrzebujesz specjalnego przygotowania do pobrania próbki. Pobierz ją wtedy, kiedy poczujesz potrzebę wypróżnienia, ale pamiętaj, że kał do badania nie powinien mieć kontaktu z powierzchnią toalety czy znajdującą się w niej wodą. Jak oddać kał do badania? Radzi się skorzystać z nocnika, tak zwanego baseniku, papierowego naczynia albo przynajmniej grubej warstwy papieru toaletowego. Dopiero z tak oddanego kału pobierz próbkę, łopatką przekładając jego niewielką ilość do plastikowego pojemnika.

Uważa się, że próbka wielkości orzecha włoskiego lub pojemnik do badania kału wypełniony w 1/3 to wystarczająca ilość. Ważne jest jednak, żeby pobrać próbkę z kilku miejsc tej samej porcji kału. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany, krew w kale, nienaturalny kolor albo coś, co przypomina pasożyty, możesz przygotować dodatkową próbkę w osobnym pojemniku.

Jak przechowywać kał do badania? Zasady higieny i bezpieczeństwa

Ważne jest nie tylko to, jak pobrać kał do badania, ale i jak właściwie go przechowywać, żeby dostarczony do laboratorium mógł zapewnić wiarygodne wyniki przeprowadzanych testów. Wystarczy Ci pojemnik na kał z apteki – nie musisz dodatkowo pakować go w żadne inne opakowania, choć wiele osób zawija pojemnik w foliowy woreczek dla większego komfortu jego przenoszenia czy poczucia większej dyskrecji.

Jak przechowywać kał do badania po pobraniu próbki? Jeśli od razu wybierasz się z nim do laboratorium, przez krótki czas może on być przechowywany w przeznaczonym do tego pojemniku w temperaturze pokojowej. Jeżeli jednak od pobrania próbki do czasu dostarczenia jej do laboratorium minie więcej niż 2 godziny, wstaw ją do lodówki.

Pojemnik na kał do badania – dlaczego jakość i sterylność są tak ważne?

Wybierasz pojemnik na kał do sanepidu czy na inne badania, które wymagają zastosowania sterylnych akcesoriów? Pamiętaj, że jeśli nie zastosujesz się do zaleceń, wyniki badań mogą nie być wiarygodne, co więcej mogą one nawet pokierować całe Twoje leczenie w niewłaściwym kierunku. Kolonoskopia czy gastroskopia często pomagają zweryfikować wyniki badań kału, czasami mogą one również być ponawiane. Jeżeli jednak wyposażysz się w odpowiedni pojemnik, właściwie pobierzesz próbkę i dostarczysz ją o czasie, wszystko to może okazać się zbędne.

Kiedy pobrać kał do badania – optymalny czas i warunki pobierania próbek

Kiedy pobrać kał do badania? Nie musisz robić tego z samego rana, choć w wielu przypadkach takie zalecenie okazuje się zgodne z naturalnym rytmem wypróżnień. Najważniejsze, żeby przekazać próbkę w odpowiednim czasie do laboratorium, a jeśli przetrzymujesz ją w domu, także, by umieścić ją w lodówce. Maksymalny czas, przez jaki możesz przechowywać kał do badań, to 24 godziny od momentu jego pobrania. W tym czasie musi on dotrzeć do laboratorium albo będziesz zmuszony do ponownego przygotowania próbki i wyznaczenia kolejnego terminu badań. Nie zapomnij właściwie opisać próbki, umieszczając na niej swoje imię i nazwisko, a także datę pobrania, do której możesz dodać nawet dokładną godzinę.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem