Tydzień z marką Nature Pharm.  SPRAWDŹ ➡️

Preparaty i akcesoria do protez zębowych

Znaleziono produktów: 34

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i akcesoria do protez zębowych

(34)

-

... 2
... 2

Dla co niektórych zaskakujący może być fakt, że protezywcale nie są wynalazkiem współczesnej protetyki, a elementem towarzyszącymczłowiekowi od kilku tysięcy lat. Archeologowie i historycy wykazują, żepierwsze próby zastępowania straconych zębów przez swojego rodzaju implantyEgipcjanie dokonywali już 1,5 tysiąca lat p. n. e. Mocowali w tym celu zęby –najprawdopodobniej usunięte niewolnikom – do złotego drutu. Podobnego typu protezymożna spotkać u starożytnych ludów etruskich, gdzie stosowano nowocześniejszejuż złote mostki, które nie tylko zastępowały brakujące uzębienia, ale równieżw formie złotych pasków były stosowane do przytrzymywania naturalnego, alesłabego uzębienia. Natomiast za wynalazców implantów zębowych w Europieuważa się Celtów. Mieli tego dokonać w III w. p. n. e.


Protezy i rozwój protetyki

Nietrudno zauważyć, że utrata zębów od zarania dziejówtowarzyszyła przedstawicielom każdej cywilizacji. Jednak pierwsze protezy,przypominające nieco te współczesne, pojawiły się dopiero w XVI wieku wChinach. Następnie dopiero w XIX wieku nastąpił swoistego rodzaju przełomprotetyczny, kiedy postanowiono produkować protezy zębowe ze złota,kauczuku, kości słoniowej oraz porcelany. Współczesne protezy, znane szerzejwszystkim jako sztuczne szczęki, nie przypominają jednak swoichpoprzedników. Obecnie braki w uzębieniu są uzupełniane zarówno za pomocąstałych implantów (np. korony, mosty protetyczne), jak i ruchomychprotez częściowych lub ruchomych protez całkowitych, wykonanych zestopów metali, ceramiki i tworzyw sztucznych. Co istotne, protezy te nie tylkospełniają swoją rolę, pozwalając normalnie spożywać posiłki, ale równieżwyglądają w pełni naturalnie, gwarantując zadowalające efekty estetyczne.


Jak dbać o protezę?

Dzisiaj wszystkie protezy dentystyczne produkowane sąna indywidualne zamówienie, co pozwala na ich pełne dopasowanie, któreprzekłada się na wygodę użytkowania. Zadbana proteza może nam służyćprzez wiele długich lat. Najważniejszym elementem higieny i pielęgnacji protezyzębowej jest jej dokładne czyszczenie za pomocą tabletek do czyszczeniaprotez lub specjalnych past do protez. Komfort użytkowania protezyzębowej poprawia stosowanie specjalnego kremu mocującego do protez lub klejudo protez zębowych. Dzięki temu proteza idealnie przylega do dziąseł, copozwala czuć się w pełni komfortowo. 

W dziale Protezy znajdują się wszelkiego rodzajupreparaty i akcesoria pozwalające na wygodne użytkowanie protez całkowitychoraz protez częściowych. Oferujemy różnego rodzaju kremy mocujące do protez(np. Corega) oraz kleje do protez (np. Blend-A-Dent Plus DualProtection), które gwarantują wygodne zamocowanie protezy, zwiększają komfortich noszenia oraz chronią dziąsła przed podrażnieniami. W kategorii Protezyznajdują się również specjalne szczoteczki do mycia protez zębowych, atakże pasty, proszki i tabletki to czyszczenia protez oraz podściółkimocujące dla żuchwy i szczęki. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się zofertą artykułów i preparatów związanych z protezami zębowymi.

Dla co niektórych zaskakujący może być fakt, że protezy wcale nie są wynalazkiem współczesnej protetyki, a elementem towarzyszącym człowiekowi od kilku tysięcy lat. Archeologowie i historycy wykazują, że pierwsze próby zastępowania straconych zębów przez swojego rodzaju implanty Egipcjanie dokonywali już 1,5 tysiąca lat p. n. e. Mocowali w tym celu zęby – najprawdopodobniej usunięte niewolnikom – do złotego drutu. Podobnego typu protezy można spotkać u starożytnych ludów etruskich, gdzie stosowano nowocześniejsze już złote mostki, które nie tylko zastępowały brakujące uzębienia, ale również w formie złotych pasków były stosowane do przytrzymywania naturalnego, ale słabego uzębienia. Natomiast za wynalazców implantów zębowych w Europie uważa się Celtów. Mieli tego dokonać w III w. p. n. e.


Protezy i rozwój protetyki

Nietrudno zauważyć, że utrata zębów od zarania dziejów towarzyszyła przedstawicielom każdej cywilizacji. Jednak pierwsze protezy, przypominające nieco te współczesne, pojawiły się dopiero w XVI wieku w Chinach. Następnie dopiero w XIX wieku nastąpił swoistego rodzaju przełom protetyczny, kiedy postanowiono produkować protezy zębowe ze złota, kauczuku, kości słoniowej oraz porcelany. Współczesne protezy, znane szerzej wszystkim jako sztuczne szczęki, nie przypominają jednak swoich poprzedników. Obecnie braki w uzębieniu są uzupełniane zarówno za pomocą stałych implantów (np. korony, mosty protetyczne), jak i ruchomych protez częściowych lub ruchomych protez całkowitych, wykonanych ze stopów metali, ceramiki i tworzyw sztucznych. Co istotne, protezy te nie tylko spełniają swoją rolę, pozwalając normalnie spożywać posiłki, ale również wyglądają w pełni naturalnie, gwarantując zadowalające efekty estetyczne.


Jak dbać o protezę?

Dzisiaj wszystkie protezy dentystyczne produkowane są na indywidualne zamówienie, co pozwala na ich pełne dopasowanie, które przekłada się na wygodę użytkowania. Zadbana proteza może nam służyć przez wiele długich lat. Najważniejszym elementem higieny i pielęgnacji protezy zębowej jest jej dokładne czyszczenie za pomocą tabletek do czyszczenia protez lub specjalnych past do protez. Komfort użytkowania protezy zębowej poprawia stosowanie specjalnego kremu mocującego do protez lub kleju do protez zębowych. Dzięki temu proteza idealnie przylega do dziąseł, co pozwala czuć się w pełni komfortowo. 


Krem do protez - jak stosować krem mocujący?

Wydawałoby się, że mocowanie protezy to czynność, która nie wymaga specjalnego skupienia. Nic bardziej mylnego. Źle założona proteza będzie uwierać, denerwować i może prowadzić do pokaleczenia dziąseł. Przed założeniem protezy dobrze ją oczyść i wysusz. Następnie sięgnąć po krem mocujący, który da nam pewność, że proteza pozostanie na swoim miejscu przez cały dzień.

Krem mocujący do protez musimy nakładać zawsze zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Jednak większość tego typu produktów używa się podobnie. Najważniejsza jest obserwacja. Za pierwszym, drugim, a nawet trzecim razem możemy nałożyć za dużo lub za mało kremu. Jednak z czasem dojdziemy do wprawy. Zwykle wystarczy kilka krótkich pasków, które należy umieścić niezbyt blisko krawędzi protezy, by klej nie wyciekał za zewnątrz.


Czym jest i jak działa klej do protez?

Klej do protez to wyrób medyczny, którego zadaniem jest utrzymanie protezy w jednym miejscu przez wiele godzin. Jego zadaniem jest również ochrona dziąseł, by reszki jedzenia nie dostawały się pomiędzy nie a protezę. Kiedy stosujemy klej do protez, możemy mieć pewność, że podczas gryzienia twardych pokarmów nie wypada ona z jamy ustnej. Zwykle kleje do protez są bezsmakowe, ale dla osób, które lubią uczucie świeżości, producenci przygotowali kremu o miętowym smaku (Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy).

Klej do protez może mieć różną postać, np. żelu czy proszku. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie z nich. Np. proszek mocujący Protefix Ekstra mocny czy klej do protez w kremie Blend-a-dent Plus Premium.


Jak wybrać najlepszy klej do protez?

Dobry klej do protez ma nie tylko zapewnić stabilne mocowanie, ale ułatwić też bezproblemowe zdejmowanie jej, nie uszkadzając przy tym dziąseł. Wybierając ten najlepszy warto kierować się przede wszystkim jego przeznaczeniem – krem do protez częściowych lub całościowych (Corega Super Mocny) – oraz najwygodniejszą formą aplikacji. Jednym osobom do gustu przypadną żele, inne wybiorą proszek, który po kontakcie ze śliną przymocuje protezę do dziąseł (Protefix), a jeszcze inni klej mocująco-uszczelniający (Ziaja MintPerfekt).


Czym zastąpić klej do protez

Kiedy dopiero zaczynamy nosić protezę albo zmieniamy stare na nowe, możemy skorzystać z podściółki mocującej dla żuchwy, która z powodzeniem zastąpi w tym czasie klej. To krążki z cienkiej ligniny, nasączone specjalną substancją mocującą, które pozwalają redukować ucisk nowej protezy na dziąsła. Możemy też skorzystać z podściółek mocujących dla szczęki Protefix, zabezpieczających przy odchyleniach w anatomii zgryzu. 

Jednak najpopularniejszą alternatywą dla klejów do protez są kremy mocujące. Klienci naszej apteki najczęściej wybierają produkty GlaxoSmithKline, które są bezpieczne, sprawdzone i trwałe. Proponujemy m.in.: Corega Ochrona Dziąseł krem mocujący do protez zębowych czy Corega Max Osłona krem mocujący do protez zębowych.


Szczoteczki do czyszczenia protez zębowych

We właściwej pielęgnacji protezy zębowej niezastąpione są również produkty higieniczne takie, jak tabletki czyszczące czy szczoteczki. Tabletki zwykle rozpuszcza się w wodzie, po czym moczy protezę w roztworze przez kilka minut. Po tym czasie należy wyjąć protezę i wyczyścić miękką szczoteczką. Powinna mieć ona równe włókna z cienkimi końcówkami, które umożliwią dokładne, głębokie a zarazem delikatne oczyszczanie zakamarków protezy. Możemy też wybrać specjalnie zaprojektowaną szczoteczkę z dwiema główkami ułatwiającymi czyszczenie, np. taką marki Jordan Denture, która skutecznie usuwa osad z trudno dostępnych miejsc protezy, a jednocześnie zapobiega rozwojowi bakterii powodujących podrażnienia dziąseł.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem