M.C.M.Klosterfrau Healthcare Sp. z o.o.
Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa
Polska
e-mail: [email protected]
Wysyłka w 24h
Dostawa za 0 zł
Kwota darmowej dostawy jest uzależniona od rodzaju produktów i metody dostawy.
Sprawdź szczegóły
tutaj.
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Soledum Junior, 100 mg – to produkt leczniczy stosowany jako środek wykrztuśny w produktywnym kaszlu (zwanym inaczej mokrym kaszlem), w leczeniu wspomagającym ostrego, nieropnego zapalenia zatok oraz w leczeniu wspomagającym w zapalnych chorobach dróg oddechowych.
Substancją czynną leku jest 1,8-cyneol (Cineolum).
Jedna kapsułka dojelitowa, miękka zawiera 100 mg 1,8-cyneolu (Cineolum).
Pozostałe składniki to: triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha;
Kapsułka żelatynowa: żelatyna, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glicerol 85%, woda oczyszczona; Otoczka dojelitowa: zawiesina Surelease - Nutrateric (etyloceluloza, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, kwas oleinowy, amonowy wodorotlenek stężony, woda oczyszczona), NS Enteric - Nutrateric (sodu alginian, kwas stearynowy), wosk Candelilla.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Sposób podawania: lek należy połykać w całości (nie rozgryzać), popijając wystarczającą ilością wody o temperaturze pokojowej (najlepiej szklanka wody 200 ml), około pół godziny przed posiłkiem. W przypadku wrażliwego układu pokarmowego, kapsułki należy przyjmować w trakcie posiłków.
Dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować 1 kapsułkę 3 razy na dobę.
Dzieci powyżej 12. roku życia i osoby dorosłe: stosować 2 kapsułki 3 razy na dobę. W kontynuacji terapii lub długotrwałym leczeniu dawka 2 kapsułki 2 razy na dobę jest zazwyczaj wystarczająca.
Substancją czynną leku jest 1,8-cyneol, który łagodzi stany zapalne w drogach oddechowych, wspiera usuwanie nadmiaru wydzieliny z zatok i oskrzeli, co ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi kaszel.
Lek Soledum junior stosowany jest jako środek wykrztuśny w produktywnym kaszlu (zwanym inaczej mokrym kaszlem), w leczeniu wspomagającym ostrego, nieropnego zapalenia zatok oraz w leczeniu wspomagającym w zapalnych chorobach dróg oddechowych.
Jeśli pacjent ma uczulenie na 1,8-cyneol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
W przypadku krztuśca lub pseudo-krztuśca.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku Soledum junior jeśli wystąpią oznaki reakcji nadwrażliwości.
Niezbyt często (nie częściej niż u 1 na 100 pacjentów): zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, biegunka.
Rzadko (nie częściej niż u 1 na 1000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości (np. obrzęk twarzy, świąd, zaburzenia oddychania, kaszel) i trudności w połykaniu.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Soledum junior należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Jeśli u pacjenta występuje choroba związana ze znaczną nadwrażliwością dróg oddechowych.
Jeśli pacjent choruje na astmę oskrzelową, leczenie lekiem Soledum junior powinno być prowadzone wyłącznie pod nadzorem lekarza.
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, jeśli wystąpi duszność (zaburzenia oddychania), gorączka lub ropne albo krwawe odkrztuszanie wydzieliny, należy zasięgnąć porady lekarza.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
W badaniach na zwierzętach wykazano, że 1,8-cyneol indukuje metabolizm enzymów w wątrobie. Nie można więc wykluczyć, że duże dawki 1,8-cyneolu mogą osłabiać lub skracać działanie innych leków. Jak do tej pory nie stwierdzono takiego działania u człowieka.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Ciąża
Brak dostępnych danych dotyczących stosowania leku Soledum junior w czasie ciąży. W przypadku ciąży lek Soledum junior można stosować jedynie po konsultacji z lekarzem. W badaniach na zwierzętach stwierdzono, że u szczurów 1,8-cyneol – substancja czynna leku Soledum junior – przenika barierę łożyska do krwiobiegu płodu. Jednak dotychczasowe wyniki badań na zwierzętach nie wskazują na występowanie jakichkolwiek wad u płodu.
Karmienie piersią
1,8-cyneol przenika do mleka kobiet karmiących piersią po podaniu doustnym, ale dotychczas nie zgłaszano zauważalnych problemów u niemowląt karmionych piersią kobiet przyjmujących 1,8-cyneol. Soledum junior może być stosowany w okresie karmienia piersią.
Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 6 lat nie jest zalecane, a u dzieci w wieku poniżej 2 lat jest przeciwwskazane.
Nie ma konieczności stosowania specjalnych środków ostrożności.
Lek Soledum junior zawiera sorbitol i sód.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Dla kogo
Problem
Sposób aplikacji
Wiek
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl