Znaleziono produktów: 33
(33)
Opaska na kolano to pomoc w niektórych urazach, przeciążeniach i nadwyrężeniach. Przynosi wsparcie stawu, pozwala go stabilizować, gdy mięśniowa stabilizacja jest zbyt słaba. Warianty uciskowe opaski na kolano pomagają radzić sobie z obrzękiem. Dobrze dobrana opaska elastyczna to uniwersalne wsparcie dla kolana.
Kolano to staw często ulegający kontuzjom, po których potrzebuje zewnętrznej stabilizacji za pomocą ortezy lub usztywnienia kolana.
Wskazania do stosowania ortezy na kolano stanowią:
W zależności od potrzeb dobierany jest sztywny stabilizator kolana (także z zegarem, na którym można ustawić dozwolony przez lekarza zakres ruchomości), orteza półsztywna lub miękka, w tym elastyczna opaska na kolano.
Takie pomoce ortopedyczne mają za zadanie wsparcie stawu, stabilizowanie go, gdy jest osłabiony i wzmocnienie ochrony przed dalszym uszkodzeniem.
Jeden z wariantów, w jakich spotykana jest opaska na staw kolanowy to opaska uciskowa na kolano. Ucisk okolicy stawu, który można uzyskać za pomocą opaski, ma za zadanie ograniczyć obrzęk stawu. Kompresja, czyli ucisk jest jedną z reguł, którą należy zastosować także bezpośrednio po urazie (według zasady PRICE).
W praktyce opaska uciskowa na kolano stosowana jest często także do sportów. Osoby aktywne, które mocno angażują stawy kolanowe, często zgłaszają ból kolan. W takich sytuacjach sprawdzić się może opaska kompresyjna. Jest ona stosowana także na dalszym etapie po urazach, kiedy sportowiec wraca do treningów. Jest to czas, kiedy należy szczególnie uważać, aby nie doszło do nawrotu kontuzji. Zastosowanie opaski uciskowej na kolano jest elementem profilaktyki kolejnego urazu, zwłaszcza że kompresja poprawia czucie głębokie stawu (propriocepcję). Dzięki temu poprawia się czucie ułożenia kolana podczas ruchu, a tym samym, zmniejsza się tendencja do nieprawidłowego ustawienia nogi, na nierównym podłożu.
Wiele osób potrzebuje wsparcia kolan w codziennych czynnościach. Tak może być w przypadku seniorów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych. Na skutek postępu choroby, naturalna mięśniowa stabilizacja u osób starszych ulega osłabieniu. Wtedy potrzebne może okazać się wsparcie pod postacią opaski na kolano. Ważne jest jednak, aby oprócz opaski pracować nad stabilizacją kolan seniora podczas rehabilitacji.
Innym przykładem potrzeby dodatkowej stabilizacji kolan przy pracach domowych jest reumatoidalne zapalenie stawów. Bardzo często obejmuje ono właśnie stawy kolanowe. Gdy kolana są obrzęknięte i bolą, codzienne funkcjonowanie mogą ułatwić opaski ortopedyczne na kolano.
Kolejnym przykładem jest jednostka chorobowa, która już samą nazwą nawiązuje do prac domowych. Jest to tak zwane kolano gospodyni domowej. Na skutek wielu czynności związanych ze sprzątaniem wykonywanych w klęku lub przysiadzie, dochodzi do przeciążeń stawów kolanowych. Wtedy potrzebna może być opaska elastyczna na kolano.
Aktualnie dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań stosowanych w ortezach i ściągaczach na kolano. Wyróżnia się:
O rodzaju potrzebnej opaski stabilizującej kolano decyduje ortopeda.
Po dobraniu odpowiedniego typu opaski ortopedycznej, warto uzgodnić ze specjalistą, jak często i w jakich sytuacjach należy ją stosować. Czy powinna być zakładana rano i zdejmowana wieczorem? A może wystarczy zakładać ją tylko do aktywności obciążających staw (takich jak sporty, prace domowe, planowane dłuższe chodzenie)?
Zgłoszenie się do specjalisty jest ważne, gdyż może on zdecydować także o innych sposobach radzenia sobie z bólem kolana. Ortopeda podpowie, jaka witamina na stawy jest istotna, a także jak ułożyć jadłospis dla zdrowia stawów. Może wykonać także iniekcje dostawowe.
Warto dbać o stawy kolanowe, gdyż to od nich zależy komfort chodzenia i wielu czynności domowych, zawodowych i rekreacyjnych!
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl