Tydzień z marką Nature Pharm.  SPRAWDŹ ➡️

Termometry

Znaleziono produktów: 80

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Termometry

(80)

-

... 3
2 ... 3

Termometry to najpopularniejszy sprzęt medyczny, który znajduje się praktycznie w każdym domu i powinien być elementem domowej apteczki. Pomiar temperatury to podstawowa domowej diagnostyki, pozwalającej stwierdzić stan zapalny organizmu. Każdy z nas pamięta chłodne, szklane termometry rtęciowe, których zimna powłoka powodowała niemiłe wrażenie przy zetknięciu z rozpalonym ciałem. Dzisiaj mierzenie gorączki może przebiegać o wiele przyjemniej, jeśli do pomiaru zastosujemy nowoczesne termometry bezdotykowe.


Termometry medyczne – rodzaje

Wybór różnego rodzaju modeli termometrów – szczególnie tych elektronicznych – jest bardzo bogaty, a po zakazaniu w 2007 roku termometrów rtęciowych, wprowadzone zostały termometry wypełnione galem lub alkoholem. Szklane termometry należą do najtańszych, jednak nadal są niezbyt komfortowe w użytkowaniu, ponieważ pomiar za ich pomocą trwa minimum 5 minut, co w porównaniu do kilkudziesięciosekundowego pomiaru termometrem bezdotykowym jest bardzo słabym wynikiem. Poza tym wielu osobom przychodzi niezwykle trudno odpowiednie strzepnięcie termometru wypełnionego galem. Sekretem jest tutaj podgrzanie go w ręku, ponieważ gal w temperaturze pokojowej zastyga, a płynną postać zyskuje dopiero w temperaturze wynoszącej ok. 30°C. Termometry elektroniczne dzielą się na zwykłe, wkładane pod pachę, do ucha, ust lub odbytu oraz bezdotykowe, działające na podczerwień.


Jaki termometr wybrać?

Najwygodniejsze i najdokładniejsze w użyciu są elektroniczne termometry bezdotykowe, działające na podczerwień. Pomiar temperatury za ich pomocą przebiega szybko i bez zbędnych komplikacji. Tego typu termometry świetnie sprawdzają się w przypadku małych dzieci, są jednak dość drogie. Alternatywą dla nich mogą być zwykłe termometry elektroniczne, które często są wodoodporne, a czas pomiaru temperatury za ich pomocą wynosi ok. 60 sekund, dodatkowo jego zakończenie jest sygnalizowane dźwiękowo. Tradycyjne termometry szklane wypełnione galem czy alkoholem dedykowane są raczej dla dorosłych, ponieważ pomiar za ich pomocą trwa o wiele dłużej, co w przypadku dzieci może powodować jego niedokładność. Poza tym istnieje ryzyko rozbicia termometru na drobinki niezauważalne gołym okiem, co stanowi zagrożenie, zwłaszcza dla najmłodszych domowników, którym szkiełko może się wbić w delikatną skórę nóżki. Dokładne sprzątnięcie rozbitego termometru zrobionego ze szkła wymaga odkurzenia pomieszczenia. Z drugiej strony istnieje ryzyko uszkodzenia termometru bezdotykowego lub bezkontaktowego, który jest znacznie droższy od swojego “tradycyjnego” odpowiednika. Mimo wszystko lepiej jest zainwestować w dobry termometr, który będzie rzetelnie pokazywał temperaturę ciała, co jest niezwykle istotne w diagnostyce chorób. Dodatkowym atutem jest wygoda użytkowania i aspekt higieniczny - tradycyjny termometr należy każdorazowo odkazić przed ponownym użyciem. W przypadku termometru elektrycznego, zwłaszcza bezdotykowego, nie ma takiej potrzeby. Dzięki temu każdy członek rodziny może korzystać z termometru bez jakichkolwiek obaw. W bogatym asortymencie naszej apteki można znaleźć niezawodne termometry czołowych i cenionych na całym świecie marek, takie jak Microlife NC 100 czy Visiofocus Smart.


Czy to już gorączka, czy to tylko stan podgorączkowy? Jak poprawnie mierzyć temperaturę ciała?

Niezależnie od tego, jakim termometrem dysponujemy, aby pomiar był wiarygodny, trzeba przestrzegać podstawowych zasad jego użytkowania. Temperaturę ciała należy mierzyć w stanie spoczynku - tuż po wysiłku fizycznym organizm człowieka jest “nagrzany”, przy zmianach temperatury otoczenia, zmienia się także temperatura ciała. Trzeba pamiętać, że temperatura ciała zależy m.in. od wieku (osoby starsze zwykle mają niższą, niemowlęta wyższą - nawet 37 stopni) i cyklu okołodobowego (wieczorem zawsze jest wyższa). U kobiet z kolei zmienia się wraz z fazami cyklu menstruacyjnego. Temperatura ciała mierzona pod pachą jest niższa niż temperatura mierzona przy skroni. Stan podgorączkowy to temperatura wahająca się między 37-38 C⁰. O gorączce mówimy, gdy temperatura ciała przekracza 38 C⁰.  

W kategorii Termometry oferujemy różnego rodzaju termometry do mierzenia temperatury ciała. Zarówno podwyższona temperatura ciała, jak i obniżona, są oznaką niepokojących stanów organizmu. Gorączka świadczy o stanie zapalnym, natomiast obniżona temperatura jest oznaką osłabienia organizmu. Za pomocą tradycyjnych i w pełni bezpiecznych termometrów bezrtęciowych błyskawicznie sprawdzimy temperaturę naszego organizmu. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne termometry elektroniczne, w tym termometry elektroniczne do czoła i termometry elektroniczne bezdotykowe. Za ich pomocą można zmierzyć temperaturę jeszcze szybciej i jeszcze wygodniej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działu termometry.

Układ pokarmowy Ból żołądka po antybiotyku
Kuracja antybiotykowa nierzadko jest nieunikniona. Antybiotykoterapia bowiem stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia infekcji bakteryjnych – pozwala na w...
Choroby skóry Sposoby na odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt.
<span style="font-size:12.0pt;mso-bidi-font-size:11.0pt;line-height:120%;font-family:" liberation="" serif",serif;="" mso-fareast-font-family:"liberation="" serif";m...
Serce i układ krążenia Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi?
Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najczęściej występujących schorzeń w populacji ogólnej. Regularne mierzenie ciśnienia pozwala na szybkie rozpoznani...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem