Festiwal Polskich Marek Dermo  SPRAWDŹ ➡️

product-image
Theraflu Complete, 500 mg + 65 mg, 12 tabletek powlekanych
8.64 zł

Theraflu Complete, 500 mg + 65 mg, 12 tabletek powlekanych


Brak ocen

Producent
Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Wincentego Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa
Pojemność
12 tabl.
Postać

Wysyłka w 24h

minus

ilość

plus
8.64 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy

Opis

Theraflu Complete, 500 mg + 65 mg – to produkt leczniczy, który zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Preparat stosuje się przy łagodnych bólach różnego pochodzenia.

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina.

Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa. Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, triacetynę.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie: doustne

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
w zależności od nasilenia dolegliwości: 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki (8 tabletek) w ciągu doby.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Natomiast kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, a także nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia: głowy, gardła, migrena, bóle mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek również łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Kiedy nie stosować leku Theraflu Complete:

Uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. 
U osób z chorobą alkoholową. 
U osób z ciężką niewydolnością wątroby i nerek. 
U osób z zaburzeniami rytmu serca.
U osób cierpiących na bezsenność. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy; wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka oraz gorączką; problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie; zaburzeń czynności wątroby. Powyższe reakcje występują bardzo rzadko tj. u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów.

Pozostałe działania niepożądane o częstości nieznanej (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zawroty głowy, ból głowy, kołatanie serca, bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, nerwowość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.

W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: ciężkiej infekcji, pacjentów z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, pacjentów regularnie spożywających alkohol ponieważ może to zwiększać ryzyko niewydolności wątroby i kwasicy metabolicznej; pacjentów z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji; niedoboru niektórych enzymów.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Theraflu Complet może wchodzić w interakcje z: lekami przeciwcukrzycowymi; lekami przeciwzakrzepowymi; ryfampicyną; lekami przeciwpadaczkowymi; lekami uspokajającymi i nasennymi; inhibitorami MAO; zydowudyną; lekami sympatykomimetycznymi; niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ); hormonami tarczycy; doustnymi środkami antykoncepcyjnymi; cymetydyną; chloramfenikolem, chinolonami; werapamilu.

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. 

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować leku Theraflu Complete w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Theraflu Complete nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Bóle różnego pochodzenia: głowy, gardła, migrena, bóle mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek również łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Natomiast kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, a także nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Dla kogo

kobieta
mężczyzna
dziecko

Kluczowy składnik

Problem

ból głowy
ból miesiączkowy
gorączka

Sposób aplikacji

doustnie

Wiek

po 12 roku życia
Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem