Produkt niedostępny
Dostawa za 0 zł
Kwota darmowej dostawy jest uzależniona od rodzaju produktów i metody dostawy.
Sprawdź szczegóły
tutaj.
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Xylometazolin Fortis to produkt leczniczy, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny.
Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek.
1 ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: benzalkoniowy chlorek, roztwór, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, woda oczyszczona.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Xylometazolin Fortis należy stosować wyłącznie do nosa (również w zapaleniu ucha środkowego).
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, 3 razy na dobę. Pomiędzy kolejnymi podaniami powinna nastąpić 8-10 godzinna przerwa.
Substancją czynną leku Xylometazolin Fortis jest ksylometazoliny chlorowodorek. Xylometazolin Fortis jest miejscowo działającym lekiem, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa ułatwia oddychanie przez nos.
Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Lek ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Xylometazolin Fortis ułatwia wziernikowanie nosa (badanie jamy nosowej).
Jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta).
Jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku).
Jeśli u pacjenta błona śluzowa nosa jest bardzo sucha (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa).
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należy przerwać stosowanie leku Xylometazolin Fortis i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów niepożądanych, które mogą być objawami reakcji alergicznej: trudności w oddychaniu lub przełykaniu, opuchnięcie twarzy, ust, języka lub gardła, silny świąd z czerwoną wysypką lub pęcherzami (pokrzywka).
Często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów): ból głowy, suchość błony śluzowej nosa, uczucie dyskomfortu w nosie, nudności, pieczenie w miejscu podania.
Niezbyt często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów): krwawienie z nosa.
Bardzo rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): reakcja alergiczna (wysypka skórna, swędzenie), drżenie, zawroty głowy, bezsenność, przemijające zaburzenia widzenia, nieregularne i przyspieszone bicie serca.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przed rozpoczęciem stosowania leku Xylometazolin Fortis należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, choroby serca i układu krążenia (np. zespół długiego odstępu QT), nadczynności tarczycy, cukrzycy, powiększenia prostaty, łagodnego nowotworu nadnercza, który wytwarza duże ilości adrenaliny i noradrenaliny (guz chromochłonny), przyjmowania niektórych leków przeciwdepresyjnych znanych jako inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) lub w przypadku przyjmowania ich w ciągu ostatnich 2 tygodni, nadwrażliwości na substancje o działaniu podobnym do ksylometazoliny. U wrażliwych pacjentów Xylometazolin Fortis może powodować bezsenność, zawroty głowy, nieregularne bicie serca, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi lub drżenie.
Leku Xylometazolin Fortis nie należy stosować dłużej niż przez 7 kolejnych dni. Jeśli objawy nadal utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Działanie leku Xylometazolin Fortis może być nasilone w przypadku jednoczesnego stosowania leków przeciwdepresyjnych. Są to: inhibitory monoaminooksydazy (IMAO): NIE należy stosować leku Xylometazolin Fortis w przypadku jednoczesnego stosowania inhibitorów IMAO lub stosowania takich leków w ciągu ostatnich 14 dni, trój- i czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Nie należy stosować leku Xylometazolin Fortis w czasie ciąży.
W okresie karmienia piersią lek Xylometazolin Fortis można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Leku Xylometazolin Fortis nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Xylometazolin Fortis stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Dla kogo
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl