Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

Błonnik

Znaleziono produktów: 33

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Błonnik

(33)

-

Błonnik w tabletkach – proste rozwiązanie dla Twojego zdrowia

Błonnik pokarmowy, znany także jako włókno pokarmowe, to pozostałości komórek roślinnych, które nie zostały strawione przez układ pokarmowy. Poprawia on perystaltykę jelit i przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn, ma też zdolność do pęcznienia, dzięki czemu zaspokaja głód. Preparaty z błonnikiem są polecane zwłaszcza kobietom i mężczyznom z nadwagą i prowadzącym siedzący tryb życia. Błonnik na odchudzanie to świetny pomysł, ale utrata wagi to nie jedyna korzyść płynąca z jego stosowania. Błonnik pokarmowy obniża też stężenie glukozy we krwi, co chroni przed cukrzycą oraz wspomaga organizm dotknięty już tą chorobą.

W dzisiejszych czasach wiele osób ma problem z zachowaniem odpowiednio zbilansowanej diety i spożywa zbyt małą ilość włókna pokarmowego - błonnik w tabletkach jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Po takie tabletki można sięgnąć dyskretnie w każdej sytuacji, są więc niezastąpione w pracy i podróży. Pamiętaj o tym, że błonnik w postaci tabletki powinien być popijany dużą ilością wody! Chcesz zadbać o siebie w sposób kompleksowy? Przydadzą Ci się także tabletki na wzmocnienie odporności.

Błonnik rozpuszczalny w wodzie – idealny do codziennego spożytkowania

Wyróżniamy dwa rodzaje błonnika – błonnik rozpuszczalny w wodzie oraz błonnik nierozpuszczalny. Oba są bardzo ważne dla zachowania zdrowia, dobrego trawienia i chronią przed przewlekłymi chorobami dietozależnymi takimi jak otyłość i cukrzyca. Błonnik rozpuszczalny jest obecny przede wszystkim w roślinach strączkowych (fasola czy groch), otrębach owsianych i produktach jęczmiennych, a także w jabłkach, jagodach i cytrusach. Błonnik tego rodzaju to pektyny, fruktany, betaglukany i oligosacharydy. Rozpuszczalny błonnik bardzo korzystnie wpływa na przemiany metaboliczne węglowodanów oraz lipidów i pomaga pozbyć się nadwagi. 

Co ciekawe, rozpuszczony i sfermentowany błonnik tworzy barierę ochronną na powierzchni jelit. Działa jak prebiotyk, który wspiera mikroorganizmy pomagające zachować zdrowe środowisko przewodu pokarmowego. Jeśli szukasz preparatu, który zahamuje rozwój szkodliwych drobnoustrojów i bakterii, sprawdź kategorię probiotyki.

Jeśli chodzi o błonnik nierozpuszczalny, to najwięcej jest go w siemieniu lnianym, pełnoziarnistych produktach pszennych, selerze, kapuście, kalafiorze i burakach. Błonnik nierozpuszczalny korzystnie wpływa na pracę jelita grubego, przyspieszając pasaż jelitowy. Przyjmowanie odpowiedniej ilości błonnika nierozpuszczalnego w wodzie w wielu przypadkach sprawia, że można zapomnieć o lekach na wzdęcia. Błonnik ten jednak w słabszy sposób redukuje uczucie łaknienia i mniej skutecznie ogranicza wchłanianie węglowodanów i lipidów do krwi niż typ rozpuszczalny. Błonnik nierozpuszczalny to hemiceluloza, celuloza oraz ligniny.

Naturalny błonnik w proszku – wspomóż odchudzanie i detoks

Warto wiedzieć, że jednym z rodzajów błonnika nierozpuszczającego się w wodzie jest błonnik naturalny, znany także jako błonnik witalny. Błonnik naturalny to przede wszystkim celuloza i ligniny. Składnik ten poprawia tempo trawienia i perystaltykę jelit oraz oczyszcza przewód pokarmowy. Błonnik naturalny znajduje się w takich substancjach jak babka jajkowata, babka płesznik, len, seler i kalarepa. Wybierając naturalny błonnik w proszku, stawiasz na preparat, który najlepiej wpływ na układ wydalniczy. Pomaga on uregulować wypróżnianie, oczyszcza jelita ze złogów i zapobiega powstawaniu hemoroidów. 

Suplementy z błonnikiem – oczyszczanie i wsparcie Twojego organizmu

Każda osoba, która chce zadbać o prawidłowe funkcjonowanie swojego organizmu, powinna spożywać odpowiednią ilość błonnika. Może to być błonnik do picia, może to być też błonnik w formie tabletki. Błonnik oczyszczający i poprawiający gospodarkę węglowodanów i tłuszczów zdziała wiele dobrego. Dzięki niemu można pozbyć się zbędnych kilogramów, zaparć, a także uniknąć pojawienia się lub rozwoju cukrzycy i miażdżycy oraz innych chorób układu krążenia. Suplement diety zawierający błonnik nie powinien jednak być przyjmowany w nadmiarze, bo może nadmiernie ograniczać wchłanianie cennych substancji, takich jak kwasy omega 3-6-9.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem