Znaleziono produktów: 44
(44)
Wzdęcia to jedna ze wstydliwych przypadłości. Po pierwsze, mogą być przyczyną bolesności w okolicy podbrzusza, po drugie - zaburzają proporcje ciała, wydymając brzuch. Jest jeszcze trzecia kwestia, która nie dotyczy wszystkich, jednak bywa bardzo niekomfortowa. Jest nim przykry zapach wiatrów. Istnieje wiele sposobów na to, jak radzić sobie ze wzdęciami, ale przede wszystkim warto mieć świadomość, jak do nich nie dopuszczać.
Przyczyny wzdęć są różnorodne, jednak w wielu przypadkach z łatwością jesteśmy w stanie im zapobiec. Jeśli wzdęcia nie są objawem poważnej choroby dotykającej układu pokarmowego, to zazwyczaj wystarcza modyfikacja diety, a także wprowadzenie pewnych zmian w codziennych nawykach żywieniowych. Po pierwsze, warto sprawdzić, jakie produkty pokarmowe powodują u nas wzdęcia. Najczęściej są to produkty, które z różnych przyczyn, nasz układ pokarmowy ma problem ze strawieniem. Większość osób reaguje wzdęciami na warzywa strączkowe, potrawy tłuste, ale również ostre.
Po drugie, koniecznym jest przyjrzenie się higienie spożywania posiłków. Jedzenie w pośpiechu, zbyt krótkie przeżuwanie, połykanie dużej ilości powietrza przy kolejnych kęsach, sprzyja powstawaniu gazów. Tymczasem spokojnie zjedzony posiłek, dokładne przeżuwanie mogą skutecznie im zapobiec.
Kolejną kwestią jest wprowadzenie do swojego życia większej ilości ruchu - aktywność fizyczna sprzyja polepszeniu metabolizmu i pracy jelit. Koniecznie należy sprawdzić, czy gazy nie są skutkiem ubocznym zbyt ciasnych ubrań - ucisk na jelita może tak samo powodować gazy, jak niezdrowa dieta.
Wzdęcia mogą być także powodowane używkami, w szczególności paleniem tytoniu i zażywaniem nikotyny (również w papierosach elektronicznych).
Polecane produkty na wzdęcia:
- Aboca NeoBianacid Nadkwaśność i Refluks
Sprawdzone sposoby na gazy obejmują picie ziołowych herbat, w szczególności z mięty pieprzowej, kopru włoskiego, kminku zwyczajnego, picie dużej ilości ciepłej (nie gorącej) wody, a także ruszanie się po każdym posiłku. Oczywiście nie chodzi o intensywny ruch, ale spacer czy umiarkowane rozciąganie. Niektóre osoby dostrzegają poprawę przy regularnym spożywaniu maślanek, kefirów i jogurtów. Uwaga - część osób może doświadczać pogorszenia swojego stanu przy dużym spożyciu laktozy. Oprócz wspomnianych produktów, efektywne w usuwaniu gazów są imbir, pietruszka i anyż.
Jeśli chodzi o preparaty apteczne, w pierwszej kolejności warto sięgnąć przede wszystkim po preparaty ziołowe. W następnej kolejności - po produkty zawierające symetykon, czyli substancję zmniejszającą napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w jelitach. Symetykon i dimetikon to związki krzemu, które nie mają właściwości farmakologicznych - oznacza to, że nie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, a jedynie na same pęcherzyki gazowe. Niektóre preparaty posiadają również węgiel aktywny, który działa na gazy absorbująco.
Największym wsparciem dla układu trawiennego jest po prostu zbilansowana i zrównoważona dieta. Jeśli regularnie nasz układ pokarmowy potrzebuje wsparcia - powinniśmy udać się do lekarza rodzinnego celem sprawdzenia, co jest przyczyną problemu. Środki będące wsparciem dla układu trawiennego, wątroby i jelit są bezpieczne i mogą być stosowane doraźnie. Jednak nie powinniśmy traktować ich jako zastępnika zdrowego trybu życia.
W Wapteka.pl znajdziesz wyłącznie sprawdzone leki na wzdęcia i gazy, zalecane nie tylko przy regularnie występujących wzdęciach, ale również przed badaniem ultrasonograficznym. W niektórych przypadkach wskazane jest zażywanie leków na gazy na receptę - szczególnie w przypadku nawracających gazach o nieprzyjemnym zapachu. Ich przyczyną może być nieodpowiednia flora bakteryjna jelit, a nawet zakażenie bakteryjne. Takie leki wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza.
Lekami, które warto zażywać na co dzień przy problemach ze wzdęciami, są probiotyki - dbanie o prawidłową florę bakteryjną jelit jest jednym z podstawowych działań profilaktycznych.
Wzdęcia to nieprzyjemna przypadłość, która sprawia nam nie tylko ból, ale również zaburza nasze proporcje ciała, wydymając nasz brzuch. Jednak najbardziej nieprzyjemnym objawem jest wstydliwa dla wielu woń naszych wiatrów. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które pozwalają skutecznie radzić sobie ze wzdęciami. Jednak to co ważniejsze, to fakt by wiedzieć jak do nich nie dopuszczać. Zgodnie bowiem ze starym porzekadłem „lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Wszystko zależy od tego czy są one wynikiem chwilowej niedyspozycji organizmu czy na przykład objawem poważnej choroby układu pokarmowego. Gdy mowa tu o incydentalnym wzdęciu najczęściej wystarczy wprowadzenie niewielkich modyfikacji do naszego żywienia. Warto przyjrzeć się składnikom diety, które mogą u nas powodować problemy z trawieniem. Większość osób reaguje wzdęciami na warzywa strączkowe, potrawy tłuste, ale również ostre.
Po drugie, koniecznym jest przyjrzenie się higienie spożywania posiłków. Jedzenie w pośpiechu, zbyt krótkie przeżuwanie, połykanie dużej ilości powietrza przy kolejnych kęsach, sprzyja powstawaniu gazów. Tymczasem spokojnie zjedzony posiłek, dokładne przeżuwanie mogą skutecznie im zapobiec. Ważny jest również ruch. Gdy jesteśmy aktywni, lepiej pracują nasze jelita a metabolizm przyspiesza. Warto również sprawdzić czy przyczyną naszych gazów nie są zbyt obcisłe ubrania.
Poznaj przyczyny wzdęć i znajdź rozwiązanie!
Obecnie na rynku znajdziemy wiele preparatów na niestrawność, które już w początkowej fazie pozwalają nam na zapobiegnięcie rozwijaniu się gazów w organizmie. Są to m.in. leki na poprawę funkcjonowania układu trawiennego, tabletki na wzdęcia a także dedykowane zioła na wzdęcia. Spośród wielu preparatów, skuteczny lek na wzdęcia i zaparcia powinien mieć sprawdzony skład i opierać się możliwie jak w największym stopniu na naturalnych składnikach.
Wzdęciom może również towarzyszyć zgaga bądź zaparcia. Wówczas również warto sięgnąć po sprawdzone i polecane preparaty.
Można wybierać wśród skutecznych leków na wzdęcia w różnych postaciach. Najwygodniej jest stosować tabletki w formie kapsułek. Tabletki na wzdęty brzuch przyjmuje się nawet kilka razy dziennie, więc warto je zawsze mieć przy sobie. W przypadku ziół do parzenia czy syropów, stosowanie leku na wzdęty brzuch jest utrudnione, gdy jest się w pracy lub w podróży. Mając w torebce lub kieszeni tabletki na wzdęcia takie jak np. Simetisan Control, możesz szybko i dyskretnie pozbyć się problemu, gdy jesteś poza domem. Wspomniany lek stosuje się w celu zniwelowania uczucia pełności, wzdęcia, odbijania oraz kłopotliwego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym.
Postać małych, wygodnych do połknięcia kapsułek ma Espumisan, którego zażycie skutkuje szybką ulgą w dolegliwościach typu wzdęcia – jest to lek powszechnie stosowany przed USG lub zabiegami gastrologicznymi. W składzie Espumisanu znajduje się symetykon, który zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu gromadzących się w masach pokarmowych zalegających w przewodzie pokarmowym. Uwolnione gazy są sprawniej wchłaniane przez ściany jelit i wraz z ruchami perystaltycznymi usuwane z przewodu pokarmowego.
Wzdęcia często występują razem z innymi problemami trawiennymi, np. z nadkwasowością żołądka, pieczeniem, refluksem żołądkowo-przełykowym, uczuciem ciężkości i zaparciami. Aboca NeoBianacid to tabletki na trawienie i wzdęcia, które łagodzą różne problemy układu pokarmowego. Gdy leczony ma być refluks żołądkowo-przełykowy, zalecane jest się przyjmowanie jednej tabletki na wzdęcia i trawienie Aboca NeoBianacid po większych posiłkach i przed pójściem spać. W razie pieczenia i uczucia ciężkości, związanych z trudnościami w trawieniu należy zażyć jedną tabletkę po posiłku.
Wybierz taką formę leku na wzdęcia i uczucie pełności, jaka Ci najbardziej pasuje. Oprócz tabletek, masz do wyboru także syropy i zioła, których zaletą często jest naturalny skład. Mieszanka ziołowa w saszetkach Bobonisan Ojca Grzegorza wspomaga trawienie i łagodzi wzdęcia dzięki działaniu takich ziół jak np. rumianek, koper włoski czy babka lancetowata. Pamiętaj o tym, że jeśli interesuje Cię silny lek na wzdęcia, które się powtarzają, to warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ takie dolegliwości są niekiedy objawem choroby układu pokarmowego. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny ciągłych wzdęć.
Wśród leków dostępnych w Wapteka.pl znajdują się między innymi wyżej wymienione preparaty a także Pharma Forte Digest uczucie pełności z miętą pieprzową i koprem włoskim. Kapsułki te zwiększają produkcję żółci i soku żołądkowego oraz działają przeciwzapalnie – radzą sobie z niestrawnością, nudnościami i skurczami żołądka. Produkt ten zapobiegają gromadzeniu się gazów i wzdęciom, co może poprawić jakość codziennego życia.
W bogatej ofercie leków na wzdęcia i gazy można znaleźć także kapsułki Ulgix Wzdęcia, czyli lek, dzięki któremu gazy są usuwane z przewodu pokarmowego poprzez odbijanie, oddawanie wiatrów lub wzrost wchłaniania gazu do krwi. Jest to produkt stosowany w leczeniu dolegliwości wywołanych nadmiernym gromadzeniem się gazów w jelitach oraz uczuciem wzdęcia w jamie brzusznej. Pamiętaj o tym, że jeśli wzdęcia, gazy i ból brzucha to nawracający problem, to możesz doświadczać objawów zespołu jelita drażliwego.
Sprawdź wiodące produkty z kategorii wzdęcia:
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl