Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

Tabletki i inne leki na ból głowy, migrenę

Znaleziono produktów: 176

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Tabletki i inne leki na ból głowy, migrenę

(176)

-

... 6
2 3 4 ... 6


Co na ból głowy i gorączkę?

Czy wiesz, że ból głowy to praktycznie jedna z najczęstszych dolegliwości, z którą zmagają się osoby w różnym wieku? Może nas dopaść w najmniej oczekiwanym momencie, w różnych częściach dnia i co ważne nie zawsze ustępuje, gdy zabierzemy podstawowe leki. Jakie sprawdzone sposoby na ból głowy warto znać?

Nie ma jednej, konkretnej przyczyny bólu głowy. Dolegliwość ta może mieć bowiem bardzo różnorodne podłoże. Najczęściej jest to po prostu napięciowy ból głowy lub dolegliwość będąca wynikiem zupełnie innej choroby.

Ból głowy może promieniować od czoła aż poprzez skronie i sięgać tyłu głowy. Nie zawsze też ustępuje, bo może trzymać nawet kilka dni.

Przyczyną bólu głowy może być np. niedobór magnezu, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów lub przebywanie w zadymionym pomieszczeniu. Często ból głowy może jednak wywołać również hałas, zanieczyszczone powietrze, zmiany ciśnienia. Aby zminimalizować ból głowy najlepiej sięgnąć po tabletkę przeciwbólową z paracetamolem lub ibuprofenem, czy kwasem acetylosalicylowym. Jeśli sięgniesz po nie już w pierwszej fazie bólu to jest spora szansa, że unikniesz migreny.


Leki na migrenę bez recepty - jak wybrać odpowiednie preparaty na bóle głowy?

Ból migrenowy często jest na tyle silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Trwa nie tylko kilka godzin, ale nawet do 3 dni. W aptekach można dostać skuteczne leki na migrenę bez recepty, które złagodzą te trudne dolegliwości. Najczęściej posiadają one w swoim składzie:

  • Paracetamol
  • Kwas acetylosalicylowy
  • Propyfenazon
  • Kofeinę
  • Kwas tolfenamowy

Warto jednak pamiętać, że by ograniczać sytuacje, które mogą powodować migrenowe bóle głowy. Będzie to stres, hałas, silne zapachy, czy spożywanie używek. A to tylko niektóre z czynników, które mogą wywołać atak.


Tabletki na ból głowy migrenowy

Klasyczne tabletki na migrenę bez recepty to środki, które działają, a czasem wystarczy zabrać jednorazowo przypisana dawkę.

Wśród najczęściej stosowanych preparatów wymienia się nieopioidowe leki przeciwbólowe w dawce jednorazowej wynoszącej 500-1000 mg, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne:

  • kwas acetylosalicylowy (1000 mg),
  • ibuprofen (200-800 mg),
  • diklofenak potasowy (25-50 mg),
  • naproksen sodowy (500-1000 mg),
  • ketoprofen (100-200 mg),
  • kwas tolfenamowy (200-400 mg).


Silne tabletki na ból głowy bez recepty

Nie musisz mieć recepty, by pozbyć się bólu migrenowego lub standardowego bólu głowy. Niekiedy wystarczy sięgnąć po jakikolwiek z dostępnych w aptekach leków bez recepty. Pamiętaj, że najlepsze efekty przyniosą leki w połączeniu z wypoczynkiem.


Jakie leki przeciwbólowe i na gorączkę dla niemowląt i dzieci

Niestety, gorączka może towarzyszyć wielu dziecięcym chorobom, dlatego sięganie po wybrane leki jest dość powszechne.

Lekarz podczas badania dziecka może zalecić leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (leczenie objawowe). Najczęściej zastosowanym lekiem będą preparaty zawierające paracetamol lub ibuprofen; ten drugi działa także przeciwzapalnie. Niemowlakom nie podamy oczywiście tabletki, dlatego podstawowe leki przeciwbólowe będą miały formę płynną lub czopka.

Co na migrenę, czyli jakie leki można stosować na silny ból głowy?

Migrena może bardzo utrudniać pracę, naukę, a także odpoczynek po ciężkim dniu. Ból migrenowy trwa od kilku godzin do nawet kilku dni i bywa bardzo silny, więc warto sobie pomóc, sięgając po lek o mocy pozwalającej go zniwelować. Jakie tabletki na ból głowy o dużym nasileniu rzeczywiście pomagają? Paracetamol na ból głowy jest pewnym rozwiązaniem, ale może nie sprawdzić się przy silnej migrenie. Podpowiadamy, co stosować na ostry ból głowy!

Tabletki na migrenę, po które warto sięgnąć, to np. Excedrin Migra Stop 250 mg + 250 mg + 65 mg. Lek ten niweluje nie tylko ból głowy, ale także dodatkowe objawy często towarzyszące migrenie, czyli nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz zaburzenia codziennego funkcjonowania. Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze pomoże Ci na migrenę, weź pod uwagę lek Nomigren 12,5 mg, który znajduje zastosowanie w doraźnym leczeniu bólu głowy w przypadku ostrych ataków migreny z aurą lub bez. Oba te leki na migrenę są przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia.

Dokuczają Ci także dolegliwości bólowe związane z urazami sportowymi? Sprawdź kategorię Ból mięśni i stawów. Mogą zainteresować Cię także leki na ból pleców i kręgosłupa.


Jak działają leki na gorączkę i po jakim czasie temperatura zaczyna spadać?

Leki przeciwgorączkowe niesteroidowe, które są często stosowane przy przeziębieniu i grypie, opóźniają syntezę prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym, mogą jednak również działać bezpośrednio na efektory układu termoregulacji, czyli na gruczoły potowe i naczynia krwionośne skóry. Takie leki na gorączkę działają czasowo. Leki steroidowe (dostępne tylko na receptę) mogą zahamować proces zapalny w organizmie. Trzeba podkreślić to, że lekkie podwyższenie temperatury nie jest wskazaniem do sięgania po leki przeciwgorączkowe, jednak większość lekarzy zaleca stosować je, gdy temperatura ciała sięga powyżej 38 stopni Celsjusza.

Warto wiedzieć, co sprawdza się na zbicie gorączki, ale trzeba też mieć świadomość tego, że takie leki nie zadziałają od razu. Zwykle ich działanie można zauważyć po 15-30 minutach, ale bywa że gorączka spada po godzinie, a nawet dwóch lub trzech. Podczas infekcji wirusowych i bakteryjnych stosuje się także inne leki – ich zadaniem jest między innymi wzmocnienie układu odpornościowego.


Leki przeciwgorączkowe dla dorosłych i dzieci – jak je bezpiecznie stosować?

Co będzie najlepsze na gorączkę dla dziecka? W przypadku gorączki u dziecka poniżej 12 lat należy stosować leki przeciwgorączkowe dla dzieci. Przykładem takiego produktu jest Ibuprom dla dzieci Forte 200mg/5ml – jest to zawiesina o smaku truskawkowym, którą można podawać niemowlętom od 3. miesiąca życia. Preparaty przeciwgorączkowe w płynie aplikuje się dzieciom w bezpieczny sposób. Podanie tabletki małemu dziecku może grozić zadławieniem! Należy ściśle stosować się do wskazań producenta i wykorzystać dokładnie taka ilość zawiesiny, jaka jest zalecana. Tylko odpowiednia dawka leku przeciwgorączkowego zbije temperaturę. Jest to ważne również wtedy, gdy chodzi o leki przeciwgorączkowe dla dorosłych.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii ból głowy i gorączka:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem