Tydzień z marką Nature Pharm.  SPRAWDŹ ➡️

Probiotyki ginekologiczne

Znaleziono produktów: 26

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Probiotyki ginekologiczne

(26)

-

Probiotyki ginekologiczne - zadbaj o równowagę flory bakteryjnej pochwy

Pochwa to niezwykle delikatny ekosystem, w którym żyje miliardy mikroorganizmów. Prawidłowa flora bakteryjna pochwy jest niezbędna dla zachowania zdrowia intymnego kobiety. Ma wiele zadań - przede wszystkim, chroni przed infekcjami, ale również zapewnia prawidłowe funkcjonowanie narządów rodnych.

Niestety, równowaga flory bakteryjnej może zostać zaburzona przez wiele czynników. Do najczęstszych przyczyn negatywnie wpływających na zdrowie intymne zaliczane jest zażywanie antybiotyków, zmiany hormonalne (powodowane również przez stres) czy częste stosowanie środków higieny intymnej.

Probiotyki ginekologiczne to preparaty zawierające żywe kultury bakterii, które naturalnie występują w zdrowej florze bakteryjnej pochwy. Ich stosowanie może pomóc w przywróceniu równowagi mikrobiologicznej pochwy i zapobiec nawracającym infekcjom grzybiczym i bakteryjnym. Probiotyki ginekologiczne są dostępne w dwóch głównych formach. Do najpopularniejszych zalicza się działające miejscowo globulki dopochwowe, a także doustne suplementy diety.

Jeśli borykasz się z nawracającymi infekcjami intymnymi, warto rozważyć stosowanie probiotyków ginekologicznych. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który dobierze odpowiedni preparat i udzieli wskazówek odnośnie jego stosowania.

Przy nawracających infekcjach intymnych warto także omówić z lekarzem zasady higieny intymnej - u kobiet szczególnie podatnych na infekcje niewskazane jest np. stosowanie tamponów w czasie menstruacji, jak również silnie działających płynów do higieny intymnej, które mogą zaburzać florę bakteryjną i negatywnie oddziaływać na śluzówkę pochwy. 

Ginekologiczne probiotyki doustne - optymalne wsparcie dla kobiecego zdrowia

Dobry probiotyk dopochwowy powinien zawierać przede wszystkim typowe dla flory bakteryjnej pochwy szczepy bakterii. Zalicza się do nich m.in. Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus gasseri.

Wybierając probiotyk ginekologiczny doustny należy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość CFU (Colony Forming Units). CFU jest jednostką miary określającą liczbę żywych kultur bakterii w konkretnym preparacie. Im wyższe CFU, tym większa skuteczność i szybkość działania proboityku. 

Eksperci zalecają, aby sięgać po probiotyki ginekologiczne, które zawierają co najmniej 10 miliardów CFU na jedną dawkę.

Niektóre probiotyki doustne mogą zawierać również prebiotyki (czyli odżywki dla "dobrych" bakterii), witaminy i minerały ogólnie wspierające zdrowie kobiety. 

Odkryj dobroczynne działanie kwasu mlekowego

Dobry probiotyk ginekologiczny, jak już wspomniano, powinien zawierać przede wszystkim liczne kolonie bakterii zaliczanych do bakterii mlekowych. Wielokrotnie wykazano, że stosowanie kwasu mlekowego dopochwowo i doustnie jednocześnie przyspiesza powrót do zdrowia, zmniejsza ryzyko rozwijania się infekcji intymnych i szybko usuwa nieprzyjemne dolegliwości związane z infekcjami pochwy. Do tych ostatnich zalicza się przede wszystkim uczucie świądu i pieczenia, ale także upławy czy ból podczas stosunku.

Zarówno kobiece probiotyki doustne, jak i globulki dopochwowe z kwasem mlekowym można stosować nie tylko w ramach terapii, ale także jako profilaktykę. Eksperci zalecają korzystanie z tych środków na co dzień, a w przypadku globulek - co miesiąc przez kilka dni po zakończeniu okresu. 

Odzyskaj równowagę - dobre probiotyki dla utrzymania zdrowia intymnego

Dobry probiotyk dopochwowy i doustny to pierwsza pomoc każdej kobiety przy infekcjach intymnych, ale również doskonały sposób na długotrwałe cieszenie się zdrowiem. Wysokiej jakości probiotyki, prebiotyki i synbiotyki należy włączać do codziennej rutyny zdrowotnej, nie tylko w czasie osłabienia organizmu. Najnowsze badania wykazują, że dbanie o prawidłową florę bakteryjną przyczynia się do zwiększenia wydajności układu immunologicznego, zmniejsza ryzyko występowania wszystkich infekcji, również sezonowych. Jednocześnie należy pamiętać, że to, czego pozytywnie oddziałujące na nasz organizm bakterie "nie lubią" to cukier i przetworzona żywność. Chcąc zatem naturalnie wspierać rozwój zdrowej flory bakteryjnej, powinniśmy również dbać o dietę.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem