Znaleziono produktów: 3
(3)
Po przyjściu dziecka na świat jego organizm nie jest w pełni przystosowany do nowych warunków życia. Jeśli chodzi o układ pokarmowy noworodka, to jego niedojrzałość w pierwszych tygodniach po urodzeniu może być przyczyną ulewania pokarmu, kolek i wzdęć. W pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach życia dziecka, układ pokarmowy wciąż się rozwija. U noworodków mięsień zwieracza przełyku, odpowiadający za przedostawanie się pokarmu do żołądka, jest słaby i często nie może jeszcze funkcjonować w pełni poprawnie. Dochodzi wówczas do cofania się pokarmu z żołądka do przełyku. Tendencja do ulewań u niemowląt pojawia się zatem zazwyczaj bezpośrednio po jedzeniu. Przyczyną ulewania może też być spożycie zbyt dużej ilości pokarmu albo połykanie powietrza w czasie jedzenia.
Trzeba podkreślić, że ulewanie pokarmu u dzieci w wieku niemowlęcym to najczęściej fizjologiczne zjawisko, które na ogół samo ustępuje w okolicy 5. miesiąca życia. Jeżeli nie zdarza się ono przy każdym posiłku, nie należy się niepokoić. Należy jednak wiedzieć, że ulewanie w niektórych przypadkach może przekształcić się w refluks. Przyczyny ulewania pokarmu warto omówić z pediatrą – jest to szczególnie ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy dziecko ulewa na żółto.
Zdarza się, że przyczyną ulewania jest alergia na białka mleka krowiego. Dzieci, u których stosuje się karmienie piersią, powodem ulewania może być nieodpowiednia technika karmienia. Na czas karmienia najlepiej będzie ułożyć ulewające niemowlę tak, by na wpół leżało, a jego główka znajdowała się wyżej niż korpus. To sprawi, że pokarm będzie spływać prosto do jego żołądka.
Rozwiązanie dla ulewających niemowląt są różne – czasem wystarczy zmienić technikę karmienia butelką oraz smoczek. Często jednak bardzo pomoce okazuje się mleko dla dzieci przeciw ulewaniu. Takie mleka modyfikowane dla niemowląt zawierają specjalne składniki, które gęstnieją w żołądku maluszka i zatrzymują pokarm. Nowoczesne preparaty tego rodzaju pochodzące od rekomendowanych producentów są dobrze tolerowane przez rozwijający się układ pokarmowy malucha. Co istotne, dostarczają mu także wszystkich niezbędnych składników odżywczych i budulcowych, co jest bardzo ważne we właściwym żywieniu niemowląt.
Jeśli istnieją wskazania do tego, aby podawać maluchowi proszki przeciw ulewaniu, to trzeba je oczywiście odpowiednio przygotować. Z racji tego, że pokarm na bazie takich produktów gęstnieje w brzuszku dziecka, należy szczególnie uważać, aby mleko nie było za gęste, ponieważ to może doprowadzić do zatwardzenia u dziecka. Ważne jest też między innymi to, aby czas pomiędzy mieszaniem a podaniem dziecku produktu był jak najkrótszy – dokładnie taki, jak zaleca producent proszku. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z dostarczoną przez producenta informacją na temat sporządzania oraz przechowywania proszku przeciw ulewaniu dla niemowląt.
Warto wiedzieć, jakie są różnice między ulewaniem fizjologicznym a patologicznym. Gdy dziecko ulewa, z jego buzi powoli wypływa cienki strumień pokarmu. Zjawisku temu może towarzyszyć odbijanie. Podczas ulewania z buzi malucha wypływa zazwyczaj niewielka ilość płynu.
Refluks objawia się gwałtownymi wymiotowaniem po posiłkach, ale także w przerwach między nimi. Co więcej, w przypadku refluksu dziecko czuje nieprzyjemne pieczenie w przełyku, co sprawia, że jest ono niespokojne i płacze, może też unikać jedzenia. W przypadku alergii pokarmowych nierzadko dochodzi do obfitych, gwałtownych wymiotów. Poważne problemy z układem pokarmowym u niemowląt nie mogą być lekceważone, ponieważ mogą prowadzić do różnych chorób!
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl