Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

product-image
Pyralgina 500mg 20 tabletek
18.87 zł

Pyralgina 500mg 20 tabletek


5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(3)


Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
20szt.
Postać
Marka

Wysyłka w 24h

minus

ilość

plus
18.87 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy

Opis

Substancją czynną leku Pyralgina jest Metamizol - pochodna pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i spazmolitycznym. Mechanizm działania Metamizolu nie został do końca poznany, jednakże bazując na dotychczasowych badaniach należy wskazać, że działa on prawdopodobnie zarówno poprzez ośrodkowy, jak i obwodowy układ nerwowy.

Skład

Substancją czynną leku jest sól sodowa metamizolu. 1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu. Inne składniki leku to skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Zależne od nasilenia bólu.
Dorośli - w bólach występujących sporadycznie - jednorazowo od 1 do 2 tabletek.
              - w bólach przewlekłych – od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę.
Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g, maksymalna dawka dobowa 3 g.

Działanie

Lek Pyralgina należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Wskazania

Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu: bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Pyralgina :

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na metamizol lub inne pochodne pirazolonu(np. Butapirazol, Pyramidonum);
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość)na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w szczególności objawiające się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa,
- jeśli u pacjenta stwierdzono astmę (wywołaną lub zaostrzoną przez niesteroidowe leki przeciwzapalne),
- jeśli u pacjenta występują zmiany w obrazie morfologicznym krwi, takie jak zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych (leukopenia), lub pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów (agranulocytoza), lub niedokrwistość,
- jeśli u pacjenta występuje ostra niewydolność nerek lub wątroby, ostra porfiria wątrobowa,
- nie stosować z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu (aminofenazon, fenylobutazon, oksyfenbutazon).,
- nie należy stosować leku Pyralgina jednocześnie z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu: np. Pyramidonum, Butapirazol, Pabialgin P, Gardan P.
- nie należy stosować leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie leku w dużych dawkach lub długotrwale zwiększa ryzyko agranulocytozy, dlatego lek nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Pyralgina - co ile godzin? W przypadku bólów sporadycznych zaleca się jednorazowe przyjmowanie od 1 do 2 tabletek. Jeśli chodzi o bóle przewlekłe, dawka wynosi od 1 do 2 tabletek podawanych 3 razy na dobę. Maksymalna jednorazowa dawka doustna nie powinna przekraczać 1 g, a maksymalna dawka dobowa to 3 g. Pierwsze efekty działania leku mogą być zauważalne pomiędzy 30 a 60 minutami od podania. Jeśli po 3-5 dniach stosowania nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się, konieczne jest natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem. Ważne jest również, aby nie przyjmować Pyralginy przez okres dłuższy niż 7 dni.

Pyralgina - na co? Środek ten nie oddziałuje na organizm bezpośrednio jako lek przeciwzapalny. Jej działanie opiera się na połączeniu dwóch substancji czynnych: paracetamolu oraz propyfenazonu. Paracetamol wywiera działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, zmniejszając wrażliwość na ból oraz obniżając gorączkę poprzez wpływ na ośrodek termoregulacji w mózgu. Z kolei propyfenazon działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, hamując enzymy odpowiedzialne za wytwarzanie prostaglandyn, substancji związanych z procesem zapalnym.

Pyralgina - skład. Pyralgina to lek, którego skład obejmuje dwie substancje czynne: paracetamol i propyfenazon. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, łagodząc objawy bólu oraz obniżając gorączkę. Propyfenazon natomiast wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, hamując enzymy związane z produkcją prostaglandyn. Dodatkowo, ten lek na gorączkę zawiera substancje pomocnicze, takie jak skrobia ziemniaczana, talk, kwas stearynowy i krzemionka koloidalna, które wpływają na trwałość tabletki.

Należy unikać jednoczesnego stosowania Pyralginy na gorączkę z innymi lekami zawierającymi paracetamol, aby uniknąć przekroczenia zalecanych dawek oraz zminimalizować ryzyko uszkodzenia wątroby. Ponadto, istnieje ryzyko interakcji z lekami zawierającymi alkohol. Jeśli chodzi o lek, jakim jest Pyralgina, dawkowanie powinno także przebiegać w odstępie od leków, zawierających inne substancje czynne, które mogą posiadać podobne działanie, takie jak inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), ponieważ może to prowadzić do nasilenia działań niepożądanych. Ważne jest również zachowanie ostrożności przy równoczesnym stosowaniu Pyralginy z lekami, mogącymi wywierać wpływ na funkcjonowanie wątroby, takimi jak niektóre leki przeciwpłytkowe, przeciwdrgawkowe czy przeciwgrzybicze.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu: bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Działanie

Lek Pyralgina należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Kluczowy składnik

Sposób aplikacji

doustnie
ocena ocena ocena ocena ocena
Teresa
Pyralgina to mój numer jeden przy bólach różnego pochodzenia. Głównie używam jej na silny ból, który mi towarzyszy podczas miesiączki. Mam wrażenie, że działa przy okresie lepiej niż inne leki, bo oprócz działania przeciwbólowego ma też właściwości rozkurczające. Warta wypróbowania!

ocena ocena ocena ocena ocena
Kinga
Kto nie wie co to Pyralgina, chyba dopiero niedawno przyjechał do PL ???? Dla mnie Pyralgina na gorączkę jest najlepsza, innego leku na gorączkę nie uznaje moja mama – mam tak i ja: tylko Pyralgina! Co ile godzin ją biorę? Przy wysokiej gorączce zgodnie z opisem: max 3 razy dziennie po dwie tabletki.

ocena ocena ocena ocena ocena
Sylwia
Jak dla mnie pyralgina to najlepszy, najsilniejszy dostępny bez recepty środek przeciwbólowy. Tabletkę dość ciężko się połyka, ale dla pożądanego efektu warto. Dawkowanie, tak jak sugeruje pyralgina ulotka, maksymalnie do 3 tab. na dobę. Cena korzystna ws. jakość produktu. Serdecznie polecam

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem