Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

Leki i inne suplementy na rzucenie palenia

Znaleziono produktów: 35

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki i inne suplementy na rzucenie palenia

(35)

-

... 2
... 2

Na świecie jest ponad miliard palaczy, a rocznie ponad 6 milionów ludzi umiera z powodu różnego rodzaju chorób spowodowanych paleniem papierosów. I pomimo trwających już od wielu lat kampanii antynikotynowych, wysokich akcyz na papierosy czy zniechęcających haseł i obrazków na ich opakowaniach, nadal wielu ludzi ma problemy z nikotynowym nałogiem, a hasła typu – Rzuć palenie, nie robią na nich większego wrażenia. Dlaczego tak się dzieje?


Uzależnienie od nikotyny

Nałóg tytoniowy należy do jednych z najtrudniejszych do wyleczenia, ponieważ obok uzależnienia psychicznego oraz fizycznego dochodzi jeszcze może i malejąca, ale jednak nadal istniejąca akceptacja społeczna oraz łatwy dostęp do papierosów. Nawet wysokie ceny nie są w stanie wystarczająco wpłynąć na zmniejszenie liczby palaczy. A niestety skutki palenia są katastrofalne nie tylko dla portfela, ale także dla zdrowia.


Rzuć palenie i daj szansę swojemu zdrowiu!

Musimy pamiętać o tym, że w papierosach zawarta jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia nikotyna, ale także szereg innych niebezpiecznych substancji chemicznych. W efekcie długoletnie palenie papierosów przyczynia się do szeregu groźnych dla życia chorób, takich jak nowotwory, choroby sercowo-naczyniowe i choroby układu krążenia, a także choroby płuc, cukrzyca, miażdżyca, wrzody żołądka, nadczynność tarczycy,osteoporoza i wiele, wiele innych schorzeń. Co istotne na wszystkie te choroby narażeni są w równym, a nawet w większym stopniu bierni palacze, czyli z reguły nasi najbliżsi w tym dzieci. Dlatego, jeśli nie dla siebie, to właśnie dla nich rzuć palenie!


Preparaty wspierające rzucanie palenia

Już od dłuższego czasu na rynku produktów leczniczych, do których należą leki OTC, dostępne są specjalne preparaty, które pozwalają skutecznie opanować głód nikotynowy. Do jednych z najbardziej znanych środków zaliczyć można Nicorette oraz Niquitin, preparaty z określoną dawką nikotyny dostępne zarówno w formie gum do żucia czy tabletek do ssania, jak i plastrów przyklejanych na skórę. Istnieją również preparaty wspomagające rzucenie palenia bez nikotyny, takie jak Desmoxsan,gdzie substancją aktywną jest cytyzyna mająca podobne działanie jak nikotyna.

Polecane produkty wspierające w rzucaniu palenia:

- Tabex - lek ułatwiający rzucenie palenia

- Desmoxan - lek ułatwiający rzucenie palenia 

Kategoria Rzuć palenie to dział, w którymprezentujemy szeroki wybór środków wspomagających walkę z nałogiem tytoniowym.Walka z uzależnieniem od papierosów jest niezwykle trudna, ale dziękispecjalnym środkom, takim jakgumy do żucia Nicorette czy pastylki dossania Niquitin staje się to dużo prostsze. Środki te uwalniają doorganizmu określoną dawkę nikotyny, dzięki czemu okres odstawienia papierosówprzebiega o wiele łagodniej. W kategorii Rzuć palenie dostępne sąrównież wygodne w użyciu plastry nikotynowe i spraye. Dostępne sąrównież syropy, aerozole i pastylki do ssania dla palaczy, które łagodząpodrażnienie błon śluzowych gardła i krtani wywołanych dymem papierosowym.Zapraszamy do zapoznania się z oferty preparatów wspomagających rzucaniepalenie i oczywiście do podjęcia walki z tym szkodliwym nałogiem.

Rzucanie palenia, a więc odzwyczajanie organizmu od nałogu nikotynowego, jest dość trudnym wyzwaniem dla nałogowego palacza. Wymaga dużego samozaparcia i dyscypliny. Na szczęście z pomocą mogą przyjść preparaty bez recepty. Nikotynowa terapia zastępcza obejmuje tabletki, drażetki, gumy, plastry oraz pastylki do ssania.


Leki na rzucanie palenia – od czego zacząć walkę z nałogiem?

Kiedy zdecydujesz się na rzucenie palenia, możesz wesprzeć się lekami bez recepty, które będą dostarczać do organizmu niewielkie ilości nikotyny, zmniejszając z czasem zapotrzebowanie na nią do minimum. 

Leki na rzucanie palenia to środki farmakologiczne z różną zawartością nikotyny. Jednak ich stosowanie zaleca się jedynie wówczas, gdy pacjent świadomie podejmie walkę z nałogiem. Ich skuteczność będzie duża, jeśli będziesz przyjmować je regularnie. Preparaty na rzucanie palenia pomogą również zniwelować metaliczny posmak w ustach, który pojawia się często z uwagi na zmniejszoną ilość śliny u palaczy.


Zdrowotne korzyści rzucania palenia

Rezygnując z nałogu nikotynowego, rozpoczynasz walkę o zdrowie. Już po 24 godzinach od odstawienia papierosów zmniejsza się ryzyko ostrego zawału serca. Następnie poprawia się też praca układu krążenia, spada tętno oraz wraca prawidłowy poziom tlenku węgla we krwi. W ciągu kolejnych kilku tygodni poprawi się czynność płuc, kondycja fizyczna i zmniejszy ryzyko zachorowań na chorobę niedokrwienną serca.

Wśród długoterminowych korzyści zdrowotnych rzucania palenia wymienia się także zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru mózgu, zachorowania na raka jamy ustnej, przełyku, krtani oraz płuc. U mężczyzn poprawia się sprawność seksualna i zmniejsza ryzyko problemów z potencją. U kobiet zaś spada ryzyko wystąpienia bardzo groźnych powikłań w postaci raka szyjki lub trzonu macicy.


Tabletki i plastry na rzucenie palenia – które wybrać?

To jaką postać środków na rzucanie palenia wybierzesz, zależy właściwie od Twoich osobistych preferencji. Większość dostępnych bez recepty preparatów bazuje bowiem na podobnych składnikach aktywnych. Podstawą jest nikotyna – często w postaci żywicy nikotynowej. Najpopularniejsze są tabletki na rzucanie palenia w formie pastylek do ssania. Stopniowo uwalniają one nikotynę do krwi, ograniczając zapotrzebowanie organizmu na uzależniającą substancję.

Równie popularne są plastry na rzucenie palenia. Uwalniają one nikotynę po trochu przez 24 godziny. Należy je stosować przez około 8-10 tygodni, zmniejszając dawkę co 14 dni. Dzięki temu możesz zyskać całkowitą kontrolę nad nałogiem już w ciągu kilku tygodni. Produkty z tej kategorii przeznaczone są do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, takich haj nerwowość, niepokój, drażliwość czy zaburzenia nastroju.


Inne leki bez recepty na rzucanie palenia

W ofercie Wpateka.pl znajdziesz również gumy do żucia, tabletki ułatwiające rzucanie palenia, a także pastylki do ssania łagodzące objawy związane z kaszlem palacza. Gumy do żucia zaleca się przyjmować w ilości od 8 do 12 sztuk na dobę. Jedną gumę należy żuć przez około 30 minut lub do momentu gdy całkowicie straci ona smak. Z kolei tabletki pomocne w leczeniu uzależnienia od nikotyny należy przyjmować w początkowej fazie co 2 godziny, z każdym kolejnym dniem wydłużając przerwy pomiędzy dawkami. Leczenie powinno potrwać około 4 tygodni.

A kiedy uda Ci się już pokonać nałóg, sięgnij po pastylki do ssania, które nawilżają błonę śluzową gardła. Łagodzą one skutki palenia, ograniczając częstotliwość odruchu kaszlowego, odświeżają oddech i przywracają uczucie komfortu w jamie ustnej.


Suplementy diety pomocne w rzuceniu palenia – co warto mieć w domowej apteczce?

Każdy, kto już próbował odzwyczaić się od palenia, musi przyznać, że jest to dość trudne zadanie. Uzależnienie od tytoniu, które trwa przez długie lata, a nawet dziesiątki lat, zazwyczaj jest bardzo silne. Rzucanie palenia może przynieść marne skutki, jeśli palaczowi brakuje silnej woli – wsparcia potrzebuje nie tylko ciało, ale i umysł.

Po jakie suplementy diety pomocne w rzuceniu palenia warto sięgnąć? Preparatem godnym polecenia jest na przykład ActivLab Kudzu, czyli suplement zawierający wyciąg z korzenia kudzu. Antyużywkowe działanie tej rośliny (stosuje się ją także w walce z nałogiem alkoholowym) związane jest z zawartymi w niej zoflawonoidami, a zwłaszcza z genisteiną. Substancja ta stymuluje wydzielanie serotoniny i dopaminy. Po przyjęciu wyciągu z korzenia kudzu pojawiają się odczucia zbliżone do tych, które ma się po zapaleniu papierosa. Skuteczne suplementy na rzucenie palenia to także te, które zawierają kurkuminę (Humavit Kurkumina), będącą substancją wspierającą zachowanie równowagi nerwowej i umysłowej oraz poprawiającą pracę układu nerwowego. Dodatkowym wsparciem dla organizmu osoby rzucającej palenie są witaminy i minerały.


Tabletki na rzucenie palenia i pastylki do ssania – po co najchętniej sięgają pacjenci?

Popularnością cieszą się leki bez recepty na rzucenie palenia, które zawierają nikotynę lub cytyzynę. Cytyzna to substancja, której działanie jest podobne do nikotyny. Pobudza ona, a następnie poraża zwoje wegetatywne układu nerwowego i prowokuje wydzielanie adrenaliny z części rdzeniowej nadnercza oraz przyczynia się do wzrostu ciśnienia krwi. Cytyzyna mniejsza zapotrzebowanie organizmu na nikotynę i pomaga rzucić palenie bez objawu abstynencji. Znane i skuteczne tabletki na rzucenie palenia to na przykład Desmoxan. Ten produkt leczniczy pozwala na stopniowe zredukowanie uczucia uzależnienia od nikotyny przez złagodzenie objawów z odstawienia oraz ograniczenie stresu, pojawiającego się zazwyczaj u osób rzucających palenie. Podobne działanie wykazuje lek Tabex, który również zawiera cytyzynę.

Chcąc zadbać o układ oddechowy w okresie rzucania palenia, warto stosować także Detusan, który jest wyrobem medycznym naturalnego pochodzenia – nawilża on i obleka śluzówkę gardła. Lek ten ogranicza ponadto częstotliwość odruchu kaszlowego wywołanego kontaktem z dymem.


Plastry dla palaczy – skuteczność w porównaniu do innych preparatów na rzucanie palenia

Trudno jest wskazać najprostszy sposób na rzucenie palenia, ponieważ każdy organizm jest inny. Warto pamiętać o tym, że większość preparatów dostępnych bez recepty bazuje na podobnych składnikach aktywnych. Plastry dla palaczy uwalniają nikotynę stopniowo. Stosuje się je na ogół nie dłużej niż 10 tygodni, redukując dawkę co 14 dni. Dzięki nim można zdobyć kontrolę nad nałogiem już po kilku tygodniach. Ograniczają one niepokój, drażliwość i zaburzenia nastroju. Niektórzy stawiają właśnie na plastry, jednak część palaczy woli jednak stosować tabletki lub gumy do żucia z nikotyną. W ciągu doby można sięgnąć maksymalnie po 12 sztuk. Trzeba podkreślić, że żucie takiej gumy dodatkowo pozwala walczyć z aspektem psychologicznym palenia papierosów. Palacz, który żuje gumę, zastępuje nawyk trzymania papierosa w ustach.

Sprawdź, jak rzucić palenie i zadbaj o swoje zdrowie i urodę, ciesząc się życiem bez nałogu!

Sprawdź wiodące produkty z kategorii rzuć palenie:

Układ nerwowy Utrata przytomności – jak reagować i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu?
Utrata przytomności bardzo często wywołuje niepokój u świadków tego zdarzenia. Także sama osoba poszkodowana zazwyczaj jest zdezorientowana i zaniepoko...
Układ nerwowy Zespół Cushinga – gdy hormony stają się wrogiem. Objawy, przyczyny, leczenie
Zespół Cushinga to zespół objawów klinicznych powiązanych z podwyższonym stężeniem glikokortykosteroidów (GKS) we krwi. Bywa nazywan...
Choroby i dolegliwości Łupież Giberta: objawy, przyczyny i leczenie różowego łupieżu
Łupież Giberta jest jedną z występujących zmian skórnych, które dotykają zarówno nastolatków, jak i osoby dorosłe. Objawem charakte...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem