al. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój
Wysyłka w 24h
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Zamów i opłać
Złóż zamówienie do 13:00, opłać i odbierz za godzinę w wapteka.pl ul. Obywatelska 128/152 Łódź podając PIN z sms. Apteka czynna do 15:00.
Naturalna Woda Jan Pochodzi ze Zdroju Jana usytuowanego u podnóża północnej części Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju, na Polanie Janówka. To właśnie tutaj w połowie XX w., pracownik kąpielowy Jan Bojanowski odkrył kilkanaście wypływów wód, z których trzy ujęte zostały w zdrój Jana, dzięki staraniom dr. Henryka Ebersa.
Ogólna zawartość rozpuszczonych składników wynosi 587,70 mg/l. Główne składniki mineralne to:
Aniony: Wodorowęglanowy - 329,50 | Chlorkowy - 51,50| Siarczanowy -39,75
Kationy: Wapniowy - 103,30 | Magnezowy - 16,70 | Sodowy - 15,76| Potasowy - 1,60
3 l
Urolodzy ustalili, że podawanie wody Jan wyraźnie potęguje wydalanie z moczem soli wapnia, fosforanów i magnezu, podstawowych budulców kamieni nerkowych. Ma bardzo silne działanie moczopędne. Woda wypłukuje złogi, przeciwdziała zakażeniu dróg moczowych oraz nawrotowi kamicy. Woda Jan z Krynicy-Zdroju wpływa zarówno na obniżenie poziomu glukozy, jaki i podniesienie poziomu potasu i wapnia w surowicy krwi.
Jan jest silnie hipoosmotyczną szczawą wodorowęglanowo-wapniową z zawartością chlorków, bardzo moczopędną. Rozpuszczone w wodzie składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej.
W krenoterapii: chorób nerek i dróg moczowych, cukrzycy, otyłości, nadczynności tarczycy, osteoporozy
W inhalacjach/płukankach: przewlekłych nieżytów alergicznych górnych dróg oddechowych, paradontozy, zanikowego nieżytu śluzówek
Ściśle według wskazań lekarza. Profilaktycznie, ok. 500 – 700 ml (w indywidualnych przypadkach więcej) 3 x dziennie, 30-45 minut przed posiłkiem. Należy pić powoli, małymi łykami, o temperaturze takiej jaką posiada na wypływie, gdyż jej ogrzanie może skutkować utratą wielu właściwości biochemicznych z powodu wytrącania się niektórych składników mineralnych.
Odpowiednie nawadnianie organizmu, ograniczenie podaży soli w diecie oraz prowadzenie zdrowego stylu życiu stanowi doskonałą profilaktykę zdrowia układu moczowego. Pamiętaj o tym, że nerki odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu z kwasów, toksyn i nadmiaru wody narażone są na powstawanie złogów. Wśród najczęściej występujących chorób urologicznych warto wymienić także infekcje i zakażenia dolnego odcinka układu moczowego.
Chcesz zadbać o kompleksową ochronę zdrowia? Przydatna w tym celu może okazać się naturalna woda Jan pozyskiwana z Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju usytuowanej na Polanie Janówka. Naturalna woda mineralna odkryta w 2 poł. XX wieku przez pracownika uzdrowiska Jana Bojanowskiego stymuluje wydalanie nierozpuszczalnych soli wapnia, fosforanów oraz magnezu, które tworzą złogi w nerkach, nazywane piaskiem i kamieniami.
Woda Jan na nerki powinna być przyjmowana zgodnie z zaleceniami lekarza, który ustali indywidualny czas stosowania produktu. Profilaktycznie zaleca się przyjmowanie od 500 do 700 ml wody 3 razy dziennie na ok. pół godziny przed posiłkiem.
Jak działa woda Jan? Właściwości naturalnej wody mineralnej obejmują silne działanie moczopędne, przez co woda pomaga w usuwaniu substancji odpowiedzialnych za powstawanie kamicy nerkowej. Wśród wskazań do stosowania produktu wymienia się także choroby nerek i dróg moczowych, miażdżycę oraz cukrzycę. Diabetycy powinni spożywać ją razem z wodą Zuber. Woda Jan pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu i cukru, stanowiąc ważne narzędzie wspomagające walkę z poważnymi chorobami cywilizacyjnymi. Na co nie pomaga woda Jan? Na kamienie żółciowe, które powinny być zwalczane w sposób zalecony przez lekarza.
Naturalna woda mineralna wyróżnia się charakterystycznym smakiem, za który odpowiada optymalny stosunek wapnia i magnezu. Produkt należy spożywać małymi łykami. Pamiętaj o tym, aby jej nie podgrzewać. Może w ten sposób stracić swoje prozdrowotne właściwości.
Kiedy nie należy stosować wody Jan? Przeciwwskazania obejmuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników oraz okres ciąży i karmienia piersią, kiedy picie produktu należy skonsultować z lekarzem. Nie powinna być stosowana także przez pacjentów zażywających glikozydy nasercowe, ponieważ może wzmocnić ich działanie.
Do czego może prowadzić spożywanie wody Jan? Skutki uboczne pojawiają się wskutek przyjmowania zbyt dużych dawek. Ewentualne modyfikacje sposobu przyjmowania wody powinny odbywać się po wizycie u lekarza. Chcesz zacząć stosować wodę Jan? Gdzie kupić wodę mineralną? Wody naturalne dostaniesz w ofercie aptek.
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl