Znaleziono produktów: 82
(82)
Zapalenie zatok to powszechna dolegliwość, która może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ból, uczucie zatkanego nosa i gęsty, trudny do usunięcia z nosa śluz to tylko niektóre z dokuczliwych objawów, które towarzyszą temu schorzeniu. Odpowiednie leki na zatoki mogą pomóc i przynieść natychmiastową ulgę.
W aptekach dostępne są różne rodzaje leków na zatkane zatoki, które różnią się sposobem działania i formą podawania. Do najpopularniejszych należą:
Gdy leki na zatoki bez recepty nie działają, konieczne może być zastosowanie leków na receptę. Lekarz przy zakażeniu bakteryjnym zastosuje antybiotyki, a jeśli zapalenie zatok ma podłoże wirusowe lub dolegliwości są bardzo silne i przewlekłe, wprowadza się kortykosteroidy.
Co na zatoki można jeszcze zastosować, aby złagodzić objawy zapalenia? Pomocne mogą być inhalacje na zatoki z soli fizjologicznej lub olejków eterycznych, ciepłe okłady na nasadę nosa oraz koniecznie picie dużej ilości płynów, które pomagają rozrzedzić wydzielinę i ją usunąć z zatok.
Jeśli dokucza Ci zapalenie zatok, nie zwlekaj i sięgnij po odpowiednią pomoc. W aptekach dostępne są różne leki i preparaty, które pomogą Ci pozbyć się uciążliwych objawów i szybko wrócić do formy. Pamiętaj jednak, że w przypadku nasilonych lub długotrwałych dolegliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.
Najpopularniejsze tabletki na zatoki zawierają połączenie przeciwzapalnego i przeciwbólowego ibuprofenu oraz pseudoefedryny. Na katar i zatoki sprawdza się ono doskonale — zmniejsza ból głowy, udrażnia zatkany nos i zmniejsza wrażenie ucisku w czaszce. Należy jednak mieć świadomość, że bez konsultacji z lekarzem nie można tego typu tabletek stosować przez okres dłuższy niż 5 dni.
Niewiele jest powszechnych chorób tak utrudniających codzienne funkcjonowanie jak zapalenie zatok. Przyczyny stanów zapalnych mogą być różne — często zapalenie zatok jest konsekwencją nieleczonej prawidłowo infekcji górnych dróg oddechowych. Niekiedy bywa następstwem nieżytu nosa o podłożu alergicznym.
W takiej sytuacji skutecznym lekiem na zatkany nos może okazać się płukanie zatok z użyciem specjalnego roztworu soli i butelki do irygacji. Po opanowaniu techniki płukania zatok nie jest to zabieg wiążący się z dyskomfortem, a pozwala usunąć zalegającą w zatokach, nawet bardzo gęstą wydzielinę. Tym samym, przyspiesza powrót do zdrowia i szybko usuwa nieprzyjemne dolegliwości.
Po irygacji warto zastosować krople do nosa na zatoki lub spray do nosa na zatoki, które obkurczą śluzówkę nosa i na dłużej utrzymają efekt drożnych dróg oddechowych.
Leczenie infekcji górnych dróg oddechowych można prowadzić przez kilka dni na własną rękę, pod warunkiem jednak, że nie towarzyszy jej wysoka gorączka, a samopoczucie pacjenta się nie pogarsza. W takich przypadkach konieczne jest jak najszybsze zwrócenie się po pomoc do lekarza.
Jeśli regularnie doświadczamy dolegliwości wskazujących na zapalenie zatok, warto udać się do laryngologa i wykonać prześwietlenie zatok, które pomoże ustalić przyczynę problemu. Laryngolog może też przepisać kortykosteroidy i zalecić ich stosowanie przez okres nawet kilku miesięcy celem całkowitego wyleczenia błony śluzowej zatok.
Dla każdej osoby często chorującej na zatoki z pewnością obowiązkowym elementem domowej apteczki będą tabletki na rozrzedzenie wydzieliny z zatok, pseudoefedryna i spray do nosa z oksylometazoliną.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl