Powrót
do
Bez recepty
Znaleziono produktów: 350
(350)
Kategoria układ moczowy i płciowy to oferta preparatów i środków wspomagających poprawną pracę dróg moczowych oraz układu płciowego, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na półkach naszej apteki internetowej znajdują się skuteczne suplementy wspierające zdrowie układu moczowego, jak i leki wspomagające leczenie zakażeń dróg moczowych oraz infekcji narządów płciowych. W dziale Układ moczowy i płciowy dostępne są takie preparaty jak: Apo – URO Plus, DaFurag Max, globulki dopochwowe Cicatridina czy kapsułki na prostatę DoppelHerz Activ. Posiadamy również globulki regeneracyjne dla kobiet po zabiegach chirurgicznych w obrębie narządów płciowych. Bogata oferta preparatów pozwala w szybki i wygodny sposób znaleźć potrzebny środek. Zachęcamy do przejrzenia asortymentu i zapoznanie się ze szczegółowymi opisami produktów.
Pomimo tego, że układ moczowy i płciowy to oddzielne układy, które w przypadku kobiet i mężczyzn znacznie się między sobą różniącymi, to jednak bardzo często łączone są w jeden system. Nawet w medycynie oba układy, przynajmniej w przypadku mężczyzn, leczą Ci sami specjaliści, czyli urologowie. Układ płciowy kobiety ,ze względu na swoją wyjątkową i skomplikowaną rolę, posiada własną specjalizację, czyli ginekologię. Ogólnie układ moczowy i płciowy to niezwykle istotne systemy organizmu. Pierwszy odpowiada za wydalanie moczu, czyli zbędnych dla organizmu substancji, natomiast ten drugi jest podstawą prokreacji naszego gatunku.
Oprócz poważnych chorób układu moczowego, związanych z pracą nerek, do najczęściej występujących schorzeń należą infekcje dróg moczowych, które dzielą się na zapalenie pęcherza moczowego (pomocne będą leki na zapalenie pęcherza) oraz na zapalenie cewki moczowej. Ich najczęstszymi objawami są zbytnia częstotliwość mikcji.
Kolejnym alarmującym symptomem jest pieczenie przy oddawaniu moczu, parcie na pęcherz, a także nieprzyjemny zapach moczu, a w poważnych stanach zapalnych nawet krwiomocz w przypadku zapalenia pęcherza, a w przypadku cewki moczowej wydobywająca się z niej ropna wydzielina. W leczeniu infekcji układu moczowego sprawdzają się leki na zapalenie cewki moczowej takie jak np. DaFurag Max czy Furaginum, są to tabletki na zapalenie pęcherza bez recepty. Stany zapalne dróg płciowych charakteryzują się pieczeniem i swędzeniem w miejscach intymnych oraz w zależności od rodzaju infekcji widocznymi stanami zapalnymi w obrębie narządów płciowych. Może pojawić się także wysypka i nieprzyjemny zapach.
Istnieje kilka powodów nietrzymania moczu. Przeziębiony pęcherz może dawać o sobie znać, szczególnie, jeżeli na przykład siedzieliśmy na mokrym lub zimnym podłożu przez dłuższy czas. Takie warunki sprzyjają wystąpieniu zakażenia dróg moczowych i co za tym idzie, trudnościami w momencie oddawania moczu. Osoby starsze często z powodu wieku i osłabionych mięśni mają problem z drogami moczowymi i nietrzymaniem moczu. O ile w niektórych przypadkach pomóc mogą preparaty ziołowe lub domowe metody typu wypicie szklanki soku żurawinowego, o tyle w pozostałych kwestiach nie jest to tak oczywiste i lepiej zasięgnąć porady specjalisty oraz wyposażyć się w leki na zapalenie pęcherza.
Jeśli nasz układ moczowy i płciowy został zaatakowany przez infekcję, koniecznie musimy udać się do lekarza, by sprawdzić jakiego rodzaju jest to infekcja. Mogą być to bowiem zarówno infekcje bakteryjne, jak i infekcje grzybicze, wtedy stosujemy leki na grzybicę pochwy. Dlatego potrzebne jest przeprowadzenie ogólnych badań moczu oraz posiew moczu z antybiogramem. Kiedy nasza infekcja zostanie zdiagnozowana, możemy dobrać dla niej odpowiednie preparaty, w tym leki OTC i inne środki wspomagające leczenie, a także suplementy diety, które pomogą zregenerować nasz układ moczowy i płciowy.
Nie należy bagatelizować objawów takiej infekcji, ponieważ nieleczona może się długo za nami ciągnąć oraz pozostawić ślad na naszym komforcie i dalszym życiu. Domowe sposoby mogą pomóc zaledwie na chwilę, a w przypadku układów tak delikatnych jak układ moczowy, z leczeniem nie ma żartów. Infekcje dróg moczowych nie należą do przyjemności, jednak za pomocą odpowiednich leków, w szybki sposób można wrócić do sprawności i dobrej formy. Leki na zapalenie pęcherza są ogólnodostępne, działają szybko i skutecznie, pozwalają uśmierzyć ból i pokonać infekcję.
Infekcje dróg moczowych z powodzeniem leczą leki dostępne bez recepty, w tym różnego rodzaju preparaty ziołowe, a także specjalne leki na zapalenie pęcherza zawierające w swoim składzie np. furaginę, kwas hialuronowy, salicylan fenylu, metenaminę czy wyciągi z żurawin, pietruszki, pokrzywy, brzozy, mniszka lekarskiego lub rumianku i szałwii. W naszej ofercie znajdują się zarówno leki na zapalenie pęcherza (np. UtiFem, UroFuraginum, DaFurag Max), przeznaczone do zwalczania infekcji dróg moczowych, jak i specjalne preparaty, które wspierają pracę układu moczowego (np. EkaMedica Układ moczowy pęcherz Nerki Żurawina+Pokrzywa), chroniąc go przed nawracającymi się stanami zapalnymi dróg moczowych.
Częstomocz, pieczenie czy ból przy oddawaniu moczu, a także ból brzucha i uczucie parcia na pęcherz świadczą z reguły o infekcji układu moczowego. W takiej sytuacji już na samym początku należy jak najszybciej zastosować leki na zapalenie pęcherza. W innym przypadku ryzykujemy rozwój infekcji, który może doprowadzić nawet do zapalenia nerek. Na rynku są na szczęście dostępne bez recepty leki na infekcję dróg moczowych, a także szereg preparatów naturalnych, które umożliwiają pozbycie się z cewki moczowej szkodliwych bakterii.
Infekcje dróg moczowych 4 razy częściej zdarzają się kobietom niż mężczyznom. Wszystko dlatego, że kobieca cewka moczowa jest krótsza od męskiej, a na dodatek zakażeniom układu moczowego u kobiet sprzyjają takie czynniki, jak comiesięczna menstruacja oraz zmiany hormonalne, które zachodzą np. w okresie ciąży czy menopauzy. Z tego powodu panie powinny szczególnie uważać na infekcje dróg moczowych. W tym celu warto stosować naturalne preparaty na bazie żurawiny, pokrzywy, pietruszki czy innych ziół, które skutecznie chronią układ moczowy.
W leczeniu stanów zapalnych układu moczowego zastosowanie mają trzy rodzaje leków – moczopędne, antybakteryjne oraz przeciwskurczowe. Moczopędne leki na zapalenie pęcherza zawierają w sobie z reguły ekstrakt z żurawiny, pokrzywy, liści brzozy czy korzenia pietruszki. Żurawiny działają również antybakteryjnie, podobnie jak skrzyp czy pokrzywa. W celach rozkurczowych można stosować rumianek, szałwię albo kwiat lipy.
Interesuje Cię ten temat? Przeczytaj nasz artykuł blogowy: Częste oddawanie moczu - przyczyny, diagnostyka oraz leczenie częstomoczu
Leczenie infekcji intymnych, szczególnie tych nawracających, zawsze warto konsultować z lekarzem - ginekologiem lub urologiem. Pieczenie, świąd, bolesność przy oddawaniu moczu, a także nietrzymanie moczu mogą wskazywać na poważniejsze choroby.
W oczekiwaniu na wizytę u lekarza można jednak sięgać po bezpieczne leki z apteki bez recepty.
Najpopularniejsze preparaty na infekcje dróg moczowych zawierają przede wszystkim furaginę, czyli lek o działaniu przeciwbakteryjnym Jeśli jest prawidłowo stosowany, zgodnie ze wskazaniami zawartymi w ulotce, pomaga szybko pozbyć się objawów infekcji, a także zapobiega jej nawrotom.
Ważne jest jednak to, aby stosować odpowiednią dawkę 2-3 razy dziennie przez okres 7 dni - nawet po ustąpieniu objawów.
Przy infekcjach bakteryjnych warto jest także stosować preparaty wspomagające układ moczowo-płciowy, które zawierają zazwyczaj wyciągi z żurawiny oraz roślin, które zakwaszają dodatkowo mocz, stwarzając nieprzyjazne środowisko dla bakterii atakujących pęcherz.
Przy upławach, świądzie i nieprzyjemnym zapachu z pochwy najlepiej jest sięgnąć po preparaty wspierające odbudowę mikroflory pochwy. Należy jednak pamiętać, że takie objawy koniecznie wymagają konsultacji z lekarzem.
W trakcie leczenia infekcji intymnych, warto sięgać po preparaty, które przyspieszają regenerację mikroflory bakteryjnej pochwy. Poleca się sięgać po płyny do higieny intymnej z odpowiednim pH, można także stosować nasiadówki, np. z rumianku, który ma działanie kojące.
Doustnie warto stosować probiotyki, które są dostępne także w formie globulek podawanych dopochwowo - ich stosowanie może być niewskazane przy stosowaniu globulek z antybiotykiem.
Menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety. Oprócz leków wydawanych na receptę przez lekarza, można w tym czasie stosować również naturalne środki, które pomagają zmniejszyć dolegliwości związane z menopauzą.
Przede wszystkim są to np. preparaty odwadniające, które przyspieszają wydalanie wody z organizmu i mogą zmniejszać wrażenie opuchlizny. Nie należy ich łączyć z tabletkami na częste oddawanie moczu bez recepty, ponieważ naturalnym elementem pozbywania się wody z organizmu jest częsta mikcja. Jeśli jednak parciu na pęcherz towarzyszy ból i pieczenie w trakcie udawania się do toalety, prawdopodobnie do czynienia mamy ze stanem zapalnym i wymagana jest konsultacja z lekarzem.
Naturalne sposoby na menopauzę obejmują stosowanie preparatów ziołowych, takich jak korzeń kozłka, szyszki chmielu, dziurawiec, melisa, kwiaty lipy dostępnych w formie tabletek i herbatek. Ich skuteczność w dużej mierze zależy od regularności stosowania. Oprócz preparatów doustnych, warto także wprowadzić modyfikacje w diecie i uprawiać lekką aktywność fizyczną.
Sprawdź wiodące produkty z kategorii układ moczowy i płciowy:
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl