Znaleziono produktów: 13
(13)
Kobiety, które dopiero zaczynają karmić piersią noworodka, ale także mamy nieco większych już niemowląt, mają niekiedy zbyt małą ilością pokarmu. Bywa nawet tak, że wydaje się, że karmienie piersią w ogóle będzie niemożliwe. Problem z laktacją zazwyczaj pojawia się w pierwszych dniach życia noworodka i to głównie u kobiet, które pierwszy raz urodziły dziecko. Niekiedy pobyt w szpitalu może wiązać się z silnym stresem, co sprawia, że mama nie ma pokarmu. Trzeba pamiętać o tym, że zwłaszcza po cesarskim cięciu początki karmienia mogą być niełatwe, jednak po kilku dniach najczęściej laktacja przebiega już prawidłowo.
Czy pobudzenie laktacji jest dużym wyzwaniem? Przede wszystkim należy unikać stresu i nie denerwować się tym, że dziecko może być głodne. Zawsze można nakarmić dziecko mlekiem modyfikowanym, a pobudzenie laktacji jest utrudnione, jeśli odczuwa się presję. Należy pamiętać o tym, że częste przykładanie dziecka do piersi sprzyja produkcji pokarmu – należy również zadbać o to, aby maluch był odpowiednio ułożony. Trzeba też wiedzieć, że regularne odciąganie pokarmu pobudza wytwarzanie mleka, a więc bardzo przydają się laktatory. Ważne jest także picie dużych ilości wody, ponadto niezwykle istotna jest odpowiednia dieta i dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników. Dobrze będzie stosować odpowiednie preparaty na laktację – dzięki nim organizm karmiącej mamy otrzymuje solidne wsparcie.
Sprawdź, jak zmienia się ciało matki karmiącej i dowiedz się, czy wielkość piersi karmiącej mamy ma znaczenie!
Już na samym początku karmienia trzeba bardzo dbać o swój jadłospis. Dieta w czasie laktacji powinna być wolna od składników, które działają alergizująco, a także od produktów mocno przetworzonych, słodyczy, tłustych mięs, smażonych, ciężkostrawnych potraw i serów pleśniowych. Należy pić dużo wody, soków i herbatek – 2-3 litry na dobę to zalecana ilość, przy czym należy mieć na uwadze to, że w okresie upałów zapotrzebowanie na płyny wzrasta. Przestrzeganie odpowiedniej diety matki karmiącej jest bardzo ważne dla rozwoju i zdrowia dziecka oraz chroni je przed kolkami.
Jakie składniki powinny zawierać suplementy na laktację? W czasie laktacji zalecane są preparaty, które zawierają kwasy tłuszczowe DHA w ilości co najmniej 200 mg na dobę. Ponadto, warto suplementować jod, który w laktacji mam odgrywa ważną rolę, ponieważ jego obecność w mleku ma wpływ m.in. na rozwój tarczycy u dziecka. Witaminy szczególnie ważne dla karmiących kobiet to witaminy A, E, D i niektóre witaminy z grupy B.
Jeśli podczas karmienia piersią często okazuje się, że pokarmu jest za mało, to można pomyśleć o zaopatrzeniu się w preparaty mlekopędne. Takie produkty bazują na naturalnych składnikach wspomagających produkcję pokarmu. Wśród tego typu preparatów można znaleźć np. takie, które powstały na bazie słodu jęczmiennego. Zawierają one beta-glukan, który stymuluje komórki przysadki mózgowej do intensywniejszej produkcji prolaktyny, wpływającej na rozpoczęcie oraz utrzymanie produkcji mleka.
Interesuje Cię to, jakie zioła pomagają na laktację? Trzeba wiedzieć, że produkcję mleka u kobiet wzmagają: prawoślaz lekarski, kozieradka, pokrzywa zwyczajna, anyż, koper włoski, ostropest plamisty, a także kminek zwyczajny, kmin rzymski i drapacz lekarski. Wśród ziół pomocnych w przypadku nawału pokarmu wymienia się m.in. miętę pieprzową, krwawnika pospolitego, barwinka, oregano i melisę.
Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w gotowe herbatki laktacyjne, które są specjalnie dobranymi mieszankami na bazie ziół. Sprawdź, jakie herbatki na laktację masz do wyboru i znajdź kompozycję, która Ci najbardziej odpowiada swoim składem. Pamiętaj o tym, by pić ją w odpowiednich ilościach!
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl