Znaleziono produktów: 16
(16)
Maści i żele do oczu przeznaczone są do walki z takimi problemami, jak podrażnienie, uczucie swędzenia, pieczenia i dyskomfort w trakcie mrugania. Niektóre z nich zawierają naturalne substancje, jak np. olejek z drzewa herbacianego, który charakteryzuje antybakteryjne i probiotyczne działanie. Część preparatów do oczu dostępnych bez recepty wspiera naturalny płaszcz lipidowy skóry, osłaniając ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.
Maści mają cięższą niż żele konsystencję i polecane są głównie na noc, zwłaszcza przy leczeniu tzw. jęczmienia. Należy pamiętać, że jeśli leczenie na własną rękę nie przyniesie poprawy po upływie 3 dni, należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza okulisty lub lekarza pierwszego kontaktu celem podjęcia specjalistycznych działań. Zaniechania w tym względzie mogą skutkować poważnymi konsekwencjami, a w skrajnym przypadku nawet pogorszeniem wzroku. Regularne nawracanie jęczmienia może być objawem innej choroby i znacznie osłabionego układu odpornościowego.
Krople do oczu powinny być stosowane bezpośrednio do worka spojówkowego. W tym celu należy odchylić głowę, pomocne okazuje się delikatne naciągnięcie dolnej powieki przy pomocy jednej dłoni, a następnie przy pomocy drugiej dokonanie zakroplenia. Osoby, które mają silny odruch "uciekania" głową od kropli mogą wypróbować sposób z patrzeniem w bok w czasie upuszczania preparatu do oka.
To, ile kropli powinno się zapuszczać do każdego oka, dokładnie opisane jest w ulotce dołączonej do każdego preparatu. W przypadku kropli nawilżających, najczęściej zalecana jest jednorazowa dawka od 1 do 3 kropli, którą ponawiać można tak często, jak to konieczne. Inaczej jest z substancjami leczniczymi - te muszą być podawane w regularnych odstępach czasu i w ściśle określonych proporcjach. Nie należy opuszczać dawek, ani zwiększać zaleconych w ulotce i/lub przez okulistę liczby kropli.
Polecane maści i żele do oczu:
- Systane Gel Drops nawilżające krople żelowe do oczu
- Zuma żel ze świetlikiem pod oczy i na powieki
Maści i żele do oczu należy stosować wyłącznie po konsultacji z okulistą. Do podstawowych informacji na temat sposobu ich stosowania zalicza się fakt, że oczy muszą być odpowiednio oczyszczone, tj. pozbawione makijażu i kremów. Dodatkowo wskazane jest wyciągnięcie szkieł kontaktowych, które mogą wejść w reakcję z lekami i preparatami leczniczymi. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zarówno maści jak i żele do oczu należy stosować głównie na noc, aby substancje aktywne w nich zawarte miały możliwość dokładnie wniknąć w zmienione chorobowo miejsca.
Oczy i uszy to szczególnie delikatne narządy naszego ciała - stosowanie jakichkolwiek leków ze sterydami i antybiotykami powinno zawsze być poprzedzone konsultacją lekarską. Chociaż niektóre preparaty, takie jak np. zawierające neomycynę, uznawane są za stosunkowo bezpieczne, nie dla wszystkich osób będą wskazane. Zarówno antybiotyki, jak i sterydy, należy stosować z umiarem i w dokładnie odmierzonych dawkach leczniczych, dopasowanych do stopnia nasilenia choroby.
Narząd wzroku narażony jest codziennie na wiele czynników, które negatywnie wpływają na komfort życia. Suche powietrze powoduje podrażnienie i zaczerwienienie czyli tzw. zespół suchego oka. Podobnie działa praca przy komputerze oraz długie godziny spędzone na używaniu smartfonu. Nasze oczy potrzebują nawilżenia, które zapewnią im odpowiednie krople do oczu dostępne bez recepty. Niwelują uczucia kłucia, swędzenia oraz pieczenia, które powodują dyskomfort. Podobne efekty daje maść do oczu, którą umieszcza się w worku spojówkowym. Maści sprawdzają się także w przypadku osób, które mają tendencję do jęczmienia czy gradówki. W przypadku nasilających się objawów należy koniecznie zasięgnąć porady specjalisty.
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Kiedy jest podrażniona, potrzebuje preparatu, który koi i łagodzi zaczerwienienie. W takich wypadkach najlepiej sięgnąć po żel do powiek z ekstraktem ze świetlika, który często wzbogacona jest także o wyciągu z aloesu, rumianku czy bławatka. Możesz stosować go także jako żel pod oczy, który przynosi ulgę i ukojenie obolałym oczom. W tym celu wykorzystasz także hydrożelowe płatki pod oczy.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl