Zimowe przeziębienie – dostawa za 0 zł dla wybranych produktów marek Panawit, Nature Pharm, Biotic Biome  SPRAWDŹ ➡️

Leki na ból kręgosłupa i rwę kulszową

Znaleziono produktów: 210

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na ból kręgosłupa i rwę kulszową

(210)

-

... 7
2 3 4 ... 7

Czy wiesz, że nawet 80% dorosłych Polaków doświadcza w pewnym momencie swojego życia problemów z kręgosłupem? A 40% mierzy się z tym bólem każdego roku. Na szczęście można z tym walczyć, wybierając sprawdzone leki przeciwbólowe i maści, które z pewnością przyniosą ulgę.


Bóle pleców i kręgosłupa najczęstsze dolegliwości

Znaczna część dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa związana jest z uszkodzeniami krążków międzykręgowych lub naciągnięciem mięśni pleców. Ból taki jest zazwyczaj tępy, bardzo ostry i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Może być wynikiem nagłego ruchu lub niewłaściwego podnoszenia ciężkich przedmiotów. Przyczyn i objawów bólu kręgosłupa jest naprawdę wiele. Ból pojawia się nie tylko na skutek przeciążenia, ale również jako powikłanie po wcześniejszym urazie czy przebytej operacji. Bólom pleców sprzyja również siedzący tryb życia i pozostawanie w jednej pozycji przez wiele godzin.

Czasami ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym może być mylony z bólem nerek. Jeśli nie masz pewności, czym spowodowany jest ból pleców, zasięgnij porady lekarza. W przypadku problemu z nerkami konieczna będzie dodatkowa diagnostyka i specjalistyczne leczenie.


Leki rozkurczowe na ból pleców – przeciwbólowe, przeciwzapalne

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pomogą walczyć z bólem kręgosłupa. Mowa o lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, łagodzących dolegliwości już w kilkanaście minut od zażycia. Wypróbuj Opokan zawierający meloksykam – niesteroidowy lek przeciwzapalny o umiarkowanym działaniu. Świetnie sprawdzi się przy bólach kostno-stawowych różnego pochodzenia. Jeśli zaś szukasz leku z inną substancją aktywną, sięgnij po Dexak, również zaliczany do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i polecany do krótkotrwałego leczenia bólu. Jego substancją czynną jest deksoketoprofen, który może okazać się pomocny szczególnie w leczeniu bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Kiedy jednak boli bardzo, warto wybrać silniejszy lek, np. Diclomax (z diklofenakiem potasowym) lub Ketokaps Max z maksymalną dawką ketoprofenu dostępną bez recepty.


Skuteczny lek na ból pleców – jaki lek wybrać?

Jedną z najczęstszych dolegliwości bólowych pleców jest tzw. lumbago. To silny, nagły i rwący ból, pojawiający się w okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa. To bardzo dokuczliwa dolegliwości pleców i warto nie dopuścić do jej zaostrzenia. Dlatego, jeśli tylko poczujesz, że ból robi się nie do wytrzymania, sięgnij po leki, które nie tylko uśmierzą ból, ale wygaszą również stan zapalny. Wybierz Apo-Napro Fast w tabletkach, Dextin w saszetkach lub plastry lecznicze Olfen Patch o miejscowym działaniu. Łagodzą one bóle, zmniejszają obrzęki, a nawet gorączkę wywołaną stanem zapalnym. Dobrym rozwiązaniem na ból pleców są również maty rozgrzewające. Pozwalają one rozluźnić się mięśniom, łagodząc ich napięcie.


Najlepsza maść na ból pleców – co polecają farmaceuci?

Wiele osób chętniej niż po tabletki sięga po maści przeciwbólowe. W przeciwieństwie do tabletek nie drażnią one przewodu pokarmowego i mogą być stosowane nawet przez kilka czy kilkanaście dni pod rząd. Wypróbuj kremy z ibuprofenem o działaniu przeciwbólowym, np. Dolgit albo rozgrzewający krem uśmierzający ból DIP HOT z mentolem, olejkami eukaliptusowym i terpentynowym oraz salicylanem metylu.

W walce z dolegliwościami pleców pomocne będą również żele przeciwbólowe: Ibum, 4Flex Pure Gel, Diclac LipoGel czy Difortan. A jeśli szukasz maści o działaniu przeciwzapalnym, sięgnij po Voltaren Max lub Naproxen Emo. Produkty te mają długotrwałe działanie przeciwbólowe, pomagają poprawić sprawność ruchową i działają przeciwobrzękowo.


Silne leki przeciwbólowe na kręgosłup – co można stosować?

Na ból kręgosłupa można stosować właściwie wszystkie leki dostępne w aptece bez recepty. Jeżeli nie masz nadwrażliwości na składnik aktywny leku (o czym powinieneś poinformować farmaceutę) ani innych medycznych przeciwwskazań do przyjmowania niesteroidowych leków zapalnych, możesz z powodzeniem wybierać pośród bogatej oferty naszej apteki. A to, czy zdecydujesz się na tabletki, saszetki do rozpuszczania w wodzie, kremy bądź żele przeciwbólowe, jest już tylko kwestią Twojego komfortu.

Atak rwy kulszowej niesie ze sobą olbrzymi ból i dyskomfort, co uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dostępne bez recepty leki na rwę kulszową pozwalają skutecznie zmniejszyć dolegliwości związane z bólami lędźwiowymi. W ofercie naszej apteki znaleźć można zarówno działające miejscowo przeciwbólowe oraz przeciwzapalne żele i maści na rwę kulszową, jak i tabletki przeciwbólowe z rodzaju niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. Ibuprofen). Dostępne są również różnego rodzaju maści rozgrzewające i chłodzące, a także specjalne plastry rozgrzewające, chłodzące oraz przeciwbólowe. Oferowane leki na rwę kulszową bez recepty w zależności od ich rodzaju, działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, co pomaga w szybszym powrocie do pełnej sprawności i zdrowia.

Bóle lędźwiowe kręgosłupa dotykają coraz większą liczbę osób. Najczęściej są one wynikiem dyskopatii krążków międzykręgowych oraz innych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, które doprowadzają do podrażnień nerwu kulszowego, jednego z głównych nerwów obwodowych człowieka. Zmiany te powodują tzw. ataki rwy kulszowej, które są z reguły leczone w sposób zachowawczy. Obecnie dostępne są leki na rwę kulszową, pozwalające przetrwać atak silnego bólu, który nie raz unieruchamia chorą osobę na kilka lub nawet kilkanaście dni.


Rwa kulszowa – objawy

Rwa kulszowa jest zespołem objawów, których podstawą jest ucisk wywierany na nerw kulszowy. Najczęściej jest to nagły i silny ból, promieniujący w dół pośladka, czasami aż do dużego palca u stopy. Towarzyszyć mu może zaburzenie czucia i drętwienie kończyn dolnych. Natężenie bólu może być tak silne, że powoduje unieruchomienie odcinka, w którym nastąpił stan zapalny. W takiej sytuacji konieczne może być przyjęcie pozycji leżącej. Bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa spowodowane przez rwę kulszową mijają najczęściej samoistnie. Atak rwy kulszowej może trwać od kilku dni do ok. trzech tygodni, możliwe jest jednak nawracanie się schorzenia.


Leki na rwę kulszową

Przy leczeniu objawów rwy kulszowej zastosowanie znajdują wszelkiego rodzaju maści przeciwzapalne i przeciwbólowe na kręgosłup w tym maści rozgrzewające i chłodzące oraz różnego rodzaju kremy i żele przeciwzapalne i przeciwbólowe. W formie doustnej przyjmowane są niesteroidowe leki przeciwzapalne dostępne bez recepty, najczęściej w postaci Ibuprofenu. W przypadku bardzo ostrych stanów zapalnych lędźwiowego odcinka kręgosłupa konieczne mogą być leki na rwę kulszową przepisywane na receptę, takie jak zastrzyki przeciwbólowe zawierające np. naproksen, diclofenac czy meloksykam, a także sterydy. Stosowane są również zastrzyki z witaminy B na rwę kulszową, które wspomagają regenerację układu nerwowego.


Jak długo pozostawić na skórze plastry rozgrzewające?

Jeśli trzeba złagodzić ból pleców, plastry rozgrzewające mogą się świetnie sprawdzić. Nakleja się je zwykle na większe partie mięśni, mogą też być stosowane na kręgosłup. Zdają one egzamin w łagodzeniu bólu pleców oraz w przypadku dolegliwości bólowych w obszarze mięśni karku. Rozgrzewające plastry przeciwbólowe pozwalają rozluźnić określone partie ciała, co łagodzi nieprzyjemne odczucia, trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie trzymać ich na plecach zbyt długo. Można je pozostawiać na skórze do 12 godzin, choć niektóre plastry trzeba usunąć ze skóry już po 8 godzinach. Warto sprawdzać, jakie są zalecenia producenta zakupionych plastrów. Plastrów rozgrzewających nie stosuje się u dzieci poniżej 12. roku życia, chyba że inaczej zaleci lekarz.


Czy plastry przeciwbólowe mają właściwości przeciwzapalne?

Plastry przeciwbólowe na kręgosłup i mięśnie pleców zwykle mają w swoim składzie substancje o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. Składniki przeciwzapalne przenikają z plastra do tkanki podskórnej w miejscu naklejenia, uśmierzając ból i zwalczając stan zapalny. Plastry przeciwzapalne i przeciwbólowe zazwyczaj zawierają naturalne wyciągi roślinne oraz substancje aktywne, których zadaniem jest przeciwdziałanie syntezie prostaglandyn, odgrywających główną rolę w powstawaniu stanu zapalnego. Jeśli bolą Cię mięśnie pleców lub kręgosłup i interesuje Cię lek, który uderza w przyczynę problemów, a nie jedynie łagodzi ich objawy, to plastry przeciwbólowe działające przeciwzapalnie są dla Ciebie odpowiednim produktem. Często uprawiasz sport? Sprawdź także kategorię opaski ortopedyczne.


Która maść na ból pleców sprawdzi się lepiej – chłodząca czy rozgrzewająca?

Często osoby, które skarżą się na ból pleców, mają problem z wyborem maści. Zastanawiasz się nad tym, która maść na ból pleców będzie lepsza – chłodząca czy rozgrzewająca? Nie popełnij błędu przy wyborze maści, bo dolegliwości mogą się nasilić, zwłaszcza jeśli interesuje Cię mocny żel przeciwbólowy. Warto wiedzieć, że maści rozgrzewające rozszerzają naczynia krwionośne, a to znacznie zwiększa przepływ krwi w miejscu zastosowania. Maści tego rodzaju pomagają w zniwelowaniu stanu zapalnego, a także działają rozluźniająco oraz przeciwbólowo. Stosuje się je przy bólach zwyrodnieniowych kręgosłupa, rwie kulszowej i reumatyzmie. Nie aplikuje się ich na obrzęki! Maści rozgrzewające przydają się także na przeciążone i przetrenowane mięśnie oraz w celu rozgrzania mięśni przed treningiem. Taka maść przygotowuje mięśnie do wysiłku i może zapobiec urazom.

Maści chłodzące zmniejszają ból i łagodzącą stan zapalny. Chłodzącą maść na ból mięśni stosuje się j przy obrzękach, naderwaniach mięśni i w bólach stawów międzykręgowych. Maści chłodzące są polecane przy urazach, stłuczeniach i nerwobólach, przydają się także po intensywnym wysiłku fizycznym. Przykładem skutecznego leku na ból pleców o chłodzącym działaniu jest Voltaren Max. W razie wątpliwości, można sięgnąć po tabletki na ból kręgosłupa, np. Ibumax Forte 600 mg. Zapoznaj się także z ofertą w ramach kategorii ból mięśni i stawów.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii ból pleców, kręgosłupa i mięśni:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem