Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

Leki na pasożyty

Znaleziono produktów: 8

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na pasożyty

(8)

-


Profilaktyka chorób pasożytniczych

Większość pasożytów atakujących ludzi to pasożyty zwierzęce. Zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, jest ich parę tysięcy. Zła wiadomość jest taka, że nie jesteśmy w stanie całkowicie ochronić się przed zarażeniem. Niestety, ale pasożyty mogą nas zaatakować w domu, w mieście, w czasie urlopu, w pracy i w szkole. Zdarza się również, że pasożyty trafiają do naszego organizmu wraz z produktami spożywczymi.

Niedokładnie umyte warzywa i owoce bywają nośnikami jaj glisty ludzkiej, surowe ryby i mięso - jaj tasiemca, a mięso wieprzowe - larw włośnia krętego. Do zarażenia pasożytami dochodzi także przez picie niefiltrowanej, skażonej wody, kontakt z innym zakażonym człowiekiem, a nawet kurzem. W tym ostatnim przypadku chodzi głównie o jaja owsików, które transportowane są wraz z unoszącymi się drobinkami kurzu w pomieszczeniu, w którym przebywała wcześniej osoba zarażona. Zwiększone ryzyko zachorowania na choroby powodowane pasożytami obejmuje właścicieli zwierząt domowych - koty (szczególnie wychodzące) zarażają tasiemcem i świerzbowcem, a psy glistami ludzkimi, których jaja przenoszone są przez ich wszy.

Najważniejszym elementem profilaktyki chorób pasożytniczych jest dbanie o higienę. Częste i regularne mycie rąk, również po wyjściu z toalety, dokładne mycie jedzonych warzyw i owoców, a także niespożywanie mięsa i ryb na surowo. W miejscach publicznych unikanie dotykania przedmiotów powszechnego użytku i stosowanie żeli odkażających.


Rodzaje pasożytów i zakażeń pasożytniczych u ludzi

Pasożyty to organizmy zwierzęce albo roślinne, które aby przeżyć i zdobyć pokarm, wykorzystują do tego celu inny organizm. Pośród pasożytów atakujących człowieka wyróżniamy pierwotniaki, w tym lamblia, obleńce (glista ludzka) i płazińce (tasiemiec, przywra). To tak zwane pasożyty wewnętrzne. Są jeszcze pasożyty zewnętrzne, które żyją na powierzchni ciała człowieka, do przetrwania wykorzystując płyny ustrojowe. To doskonale wszystkim znane komary i kleszcze, ale także świerzbowce, wszy. Jednym z mniej rozpoznawalnych jest nużeniec - mikroskopijny, ale groźny stawonóg powodujący chorobę zwaną nużycą. 

Najczęściej spotykanymi pasożytami u człowieka są owsiki i glisty ludzkie. Mimo poprawy warunków sanitarnych i coraz większej świadomości medycznej, nadal dochodzi do zakażeń. Statystyki są alarmujące - każdego roku w Polsce owsikami zaraża się 38 procent dzieci i 17 procent dorosłych. A tam, gdzie żyją ze sobą izolowane grupy, jak np. ma to miejsce w domach dziecka, na chorobę powodowaną owsikami czyli tzw. owsicę zapada nawet 100 procent nieletnich.


Diagnozowanie i leczenie zakażenia pasożytami

Zakażenie pasożytami daje wiele objawów, które mogą być traktowane jako symptomy innych chorób. Zawroty i bóle głowy, utrata wagi, złe samopoczucie, drażliwość, chroniczne zmęczenie to tylko jedne z nich. Jeśli występuje podejrzenie zakażenia pasożytami, najlepiej wykonać badanie kału pobieranego w różnych odstępach czasu. Diagnostyka pasożytów obejmuje także badania krwi, w których oznaczana jest ilość konkretnych przeciwciał. Warto mieć świadomość, że oba te badania chociaż mają wysoką skuteczność, nie gwarantują rozpoznania w każdym momencie. Wszystko zależy od etapu choroby, dlatego jeśli podejrzewamy u siebie zakażenie - powinniśmy powtórzyć badania po pewnym czasie nawet, jeśli za pierwszym razem diagnostyka nic nie wykazała.

Leki przeciwpasożytnicze najczęściej wydawane są na receptę. Niestety, ale terapia jest długotrwała i wymaga regularności. Jeśli jeden z domowników ma pasożyty, najczęściej terapii poddawana jest cała rodzina.


Jak zapobiegać zarażeniu pasożytami?

Aby efektywnie zapobiegać zakażeniu pasożytami należy stosować wzmożone środki ostrożności przez cały czas. Higiena, dbanie o czystość w kuchni i łazience, a także unikanie zabrudzonych miejsc publicznych są konieczne. Warto pamiętać, że większość pasożytów jest niewidoczna gołym okiem, a już na pewno na etapie jaj czy larwalnym - z tego też względu nie powinniśmy ufać nawet najpiękniej prezentującym się na straganie owocom i warzywom i spożywać je dopiero po dokładnym umyciu.


Leki i suplementy diety na pasożyty

Leki na pasożyty wydawane są na receptę. Jednym z najpopularniejszych jest iwermektyna, stosowana zarówno zewnętrznie, jak i doustnie. W aptekach dostępne są również preparaty o statusie leku do których zakupu niepotrzebna jest recepta. Natomiast przed ich zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Leki i suplementy diety na pasożyty dostępne są zarówno w formie zawiesin, jak i syropów, tabletek, maści czy szamponów oraz wcierek (stosowanych np. przy wszawicy). Nie wszystkie posiadają w swoim składzie lecznicze substancje aktywne - niektóre bazują na wyciągach z ziół o właściwościach odstraszających pasożyty. Do ziół wykorzystywanych w tego typu preparatach zaliczamy piołun, szałwię, kozieradkę, goździkowiec, lebiodkę i oman - czyli zioła o charakterystycznym, intensywnym zapachu.

Warto pamiętać, że nim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego środka, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia, z jakim pasożytem mamy do czynienia i czy działania terapeutyczne powinny objąć tylko nas czy wszystkie osoby, z jakimi mieliśmy w ostatnim czasie kontakt.


Skuteczny lek na pasożyty – sprawdzone produkty na pozbycie się robaków

Nigdy nie należy lekceważyć objawów, które mogą świadczyć o obecności pasożytów w organizmie. Skutki zlekceważenia niepokojących sygnałów mogą być poważne. Dla przykładu, glista ludzka, która jest jednym z najczęściej występujących ludzkich pasożytów, wywołuje glistnicę, mogącą prowadzić do wystąpienia powikłań w postaci biegunki tłuszczowej, niedożywienia i niedoboru witamin. Niestety zdarza się, że przez glistę ludzką może rozwinąć się również sepsa. Warto więc wiedzieć, jakie są dostępne leki na pozbycie się pasożytów z organizmu. Trzeba przy tym wszystkim zaznaczyć, że niektóre podstawowe badania niekiedy nie wykazują tego, że doszło do zakażenia.

Interesują Cię leki na pasożyty ludzkie bez recepty? W przypadku glisty ludzkiej, a także owsicy i zakażenia tęgoryjcem dwunastnicy lub amerykańskim, skuteczność wykazuje lek Pyrantelum Owix. Leczenie za pomocą zawiesiny Pyrantelum jest szybkie i proste, jednak wymaga zastosowania ściśle określonej dawki produktu. Składnikiem aktywnym tego leku jest pyrantel, który działa na mięśnie pasożytów jelitowych. Unieruchomione pasożyty zostają usunięte z jelit dzięki ich naturalnym ruchom. Co ważne, Pyrantelum Owix nie drażni jelit i nie wywołuje przemieszczania się robaków. Jest to lek, który pod nadzorem lekarza można stosować także u dzieci, których masa ciała wynosi powyżej 10 kilogramów. U dzieci lek ten stosuje się zazwyczaj z powodu zakażenia owsikami.


Leki na oczyszczenie organizmu z pasożytów - skuteczne preparaty na odrobaczanie

Oprócz Pyrantelum, który jest uważany za skuteczny lek na pasożyty obłe, czyli inaczej nicienie, dostępne są także inne preparaty, dzięki którym można odrobaczyć organizm. Leki na pasożyty bez recepty wykazujące dużą skuteczność i mogą działać bardzo szybko, jednak trzeba pamiętać o tym, że zazwyczaj za jakiś czas kurację należy powtórzyć. Dużym zainteresowaniem cieszą się leki na oczyszczenie organizmu z pasożytów, które zawierają zioła tradycyjnie stosowane w przypadku pojawienia się helmintów. Warto mieć na uwadze ziołowy suplement diety Vernikabon Complex wspomagający proces trawienia i prawidłową pracę jelit u dorosłych z pasożytami jelitowymi. Preparat ten zawiera między innymi olejki: kminkowy, tymiankowy, goździkowy i kolendrowy, a także wyciąg z nasion czarnuszki i ekstrakt z owoców orzecha włoskiego.

Skład, który sprzyja pozbyciu się pasożytów z organizmu, ma także herbatka na pasożyty Dary Natury. Susz tworzą takie składniki jak korzeń omanu wielkiego, nasiona dzikiej marchwi i tymianek, który od wieków uważany jest za skuteczne zioło na pasożyty. Stanowi on źródło tymolu i karwakrolu o właściwościach przeciwpasożytniczych.


Tabletki na pasożyty w aptece internetowej Wapteka.pl

W naszej aptece znajdziesz różne preparaty, które pomagają pozbyć się pasożytów z organizmu. Jeśli chcesz stosować tabletki na pasożyty, to godnym polecenia produktem będą na przykład kapsułki Doctor Life Graviola Extract. W medycynie naturalnej krajów Ameryki Łacińskiej owoc graviola był i wciąż jest stosowany do walki z pasożytami. Osobom, które zmagają się z nużycą, przydadzą się chusteczki do specjalistycznej higieny powiek i skóry wokół oczu oraz naturalny olejek z drzewa herbacianego.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii pasożyty:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem