Powrót
do
Układ nerwowy
Znaleziono produktów: 116
(116)
Środki uspokajające mogą zmniejszyć uczucie rozdrażnienia, ułatwić odpoczynek i zaśnięcie. Po te, które w swoim składzie posiadają naturalne wyciągi z ziół, możesz sięgnąć bez recepty i samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie. Działają delikatniej niż środki uspokajające przepisywane na receptę, jednak są skuteczne przy przejściowych stanach napięcia.
Melancholia, marazm i niechęć do życia mogą stanowić pierwsze objawy depresji. Tak naprawdę wszystkie stany obniżonego nastroju, które utrzymują się przez długi czas, stanowią poważne zagrożenie. Dostępne w aptekach preparaty antydepresyjne bez recepty mogą stanowić skuteczne wsparcie w walce z łagodną odmianą stanów depresyjnych. Jeśli jednak samopoczucie chorego się nie poprawia, a wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej, konieczna jest wizyta u specjalisty, który przepisze silniejsze preparaty na depresję, wydawane pacjentom jedynie na receptę.
Depresja i nerwica stanowią dwa najpowszechniejsze stany chorobowe dotykające układ nerwowy. W przypadku tej pierwszej, mamy do czynienia z ogólnym zniechęceniem i bardzo złym samopoczuciem, określanym często jako wewnętrzny smutek. Co istotne, depresja wpływa nie tylko na nasze samopoczucie psychiczne, ale także na nasze możliwości fizyczne, działając niezwykle osłabiająco i demobilizująco. Nerwica natomiast wprowadza nas w stany niepokoju, zbytniego rozemocjonowania, powodując przy tym bezsenność i stany wiecznego napięcia. Niestety istnieją choroby, takie jak zaburzenia afektywne, które łączą obie przypadłości w kołowrotek powtarzających się stanów manii i depresji. W takiej sytuacji konieczne są nie tylko preparaty na depresję, ale również specjalne środki uspokajające oraz równoważące stany emocjonalne chorej osoby.
W przypadku łagodniejszych odmian depresji, nazywanych epizodami depresyjnymi czy takich rodzajów depresji jak dystymia i cyklotymia oraz depresji sezonowej, która zdarza się w okresach jesienno-zimowych, skuteczną pomoc mogą dostarczyć łagodne antydepresanty na bazie substancji naturalnych takich jak szyszka chmielu czy zioło melisy albo dziurawca. W poważniejszych stanach depresyjnych należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zdiagnozuje rodzaj depresji oraz dobierze odpowiednie preparaty antydepresyjne, także ustali terapię leczenia.
W przypadku stanów napięcia nerwowego, którym towarzyszy bezsenność również idealnie sprawdzają się środki uspokajające na bazie substancji naturalnych. Waptekach dostępny jest szereg różnego rodzaju preparatów, takich jak krople uspokajające czy tabletki na uspokojenie na bazie takich środków jak korzeń kozłka lekarskiego (waleriana), melisa czy ziele serdecznika.
Typowe objawy stresu to zdenerwowanie, zmęczenie, problemy z zasypianiem, bezsenność. Mniej oczywiste objawy stresu to zaburzenia erekcji, spadek libido, zaburzenia odżywiania (nadmierne objadanie się lub przeciwnie - brak apetytu), wybuchowość. Co ważne, stres może objawiać się także fizycznie - poprzez kołatanie serca, przyspieszony oddech spoczynkowy, drżenie rąk, wypadanie włosów, a nawet łamliwość paznokci i pogorszenie stanu cery. Wiele osób doświadczających chronicznego stresu przestaje go dostrzegać, przyzwyczajając się do tego stanu - w efekcie coraz mocniej cierpi ich ciało i psychika. Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć fizycznej przyczyny naszego złego samopoczucia, częstych chorób i spadku zainteresowania relacjami z innymi czy hobby - u podłoża może leżeć właśnie stres.
Istnieje wiele technik skutecznego radzenia sobie ze stresem. Nie ma jednak jednej, która odpowiadałaby wszystkim. Niektóre osoby wolą rozładowywać nadmiar emocji przez intensywną aktywność fizyczną, inne przeciwnie - poprzez medytację, refleksyjne spacery i spokojne ćwiczenia oddechowe. W niektórych przypadkach jedynym skutecznym środkiem na stres okaże się jednak wizyta u terapeuty, który pomoże odkryć przyczyny, dla których tak silnie odczuwamy napięcie.
Przyda się coś na uspokojenie, ukojenie nerwów i rozluźnienie? Wypróbuj ziołowe tabletki na stres z zawartością naturalnych wyciągów roślinnych. Działają delikatnie, a zarazem skutecznie i całkowicie bezpiecznie. Łagodzą napięcie, pomagają się wyciszyć i uspokoić myśli, ułatwiają zasypianie i wpływają pozytywnie na ogólne samopoczucie.
Mocne tabletki uspokajające o skutecznym działaniu to preparaty z dodatkiem ekstraktów z roślin takich jak między innymi:
Jeśli mierzysz się z trudnymi do przezwyciężenia nerwami, rozdrażnieniem czy trudnościami w zasypianiu, często będącymi konsekwencją utrzymującego się stanu napięcia, wybierz leki na wyciszenie, które poprawią Twoje samopoczucie. Wiele z nich posiada wyciągi roślinne wymienione wcześniej, w tym na przykład z szyszek chmielu czy melisy. Możesz spotkać również środki uspokajające z innymi ekstraktami o podobnym działaniu, w tym na przykład z kwiatu szafranu pozytywnie wpływającego na nastrój. W wielu pojawiają się dodatkowe substancje oraz witaminy i minerały, które nie tylko wspomagają odporność i ogólne zdrowie całego organizmu, ale także regulują samopoczucie.
Naturalne tabletki na stres i nerwy z zawartością ziół są bezpieczne i skuteczne, ale pamiętaj, że jeśli obniżone samopoczucie czy problemy ze snem utrzymują się dłuższy czas, a przyjmowanie ziołowych środków nie pomaga, warto skonsultować się ze specjalistą. W takim przypadku konieczne może okazać się leczenie preparatami dostępnymi na receptę.
Lek na stres to nie tylko środek ze składnikami działającymi uspokajająco. Takie preparaty często wypełnia się cennymi witaminami i minerałami, zwłaszcza tymi, których niedobory mogą powodować spadek samopoczucia. Nigdy nie bagatelizuj wpływu tych składników na swoje zdrowie, i to zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybko może się okazać, że nie są potrzebne Ci drogie preparaty czy skomplikowane leczenie, a odpowiednia suplementacja i zdrowa żywność, dzięki której dostarczysz do organizmu niezbędne składniki odżywcze.
Wśród witamin i minerałów, które mogą wpływać na samopoczucie, wymienia się przede wszystkim:
Przede wszystkim należy mieć świadomość, że depresja jest chorobą i jako taka, nie powinna być leczona na własną rękę. Jeśli przez okres co najmniej dwóch tygodni doświadczamy poważnego spadku nastroju, anhedonii (braku radości z dotychczas sprawiających przyjemność czynności), zaburzeń snu - to jest to wskazanie, aby zgłosić się do specjalisty.
Lekkie zaburzenia na tle nerwowym, spowodowane wyjątkową sytuacją w pracy czy życiu osobistym, można próbować rozwiązywać na własną rękę, stosując sprawdzone techniki medytacyjne, aktywność fizyczną, jak również wspierając się lekami na uspokojenie bez recepty. To przeważnie produkty zawierające wyciągi z ziół o właściwościach uspokajających, działających delikatnie nasennie i kojąco. Nie są one jednak równoznaczne z lekami antydepresyjnymi, które wydaje się wyłącznie na receptę z przepisu lekarza rodzinnego lub psychiatry. Leki na uspokojenie bez recepty mają najczęściej postać tabletek na uspokojenie.
Obecnie za najskuteczniejsze leki na depresję uznaje się selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i zazwyczaj od tej grupy leków lekarz prowadzący zaczyna farmakoterapię, przepisując tabletki uspokajające. W niektórych przypadkach jednak konieczne jest sięgnięcie po trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i inne. Depresja jest złożoną chorobą, a jej skuteczne leczenie opiera się na kombinacji farmakoterapii, terapii psychologicznej, prawidłowej diety i odpowiedniej dawki ruchu.
Sprawdź wiodące produkty z kategorii stres:
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl